Ani Jarošíkův třetí gól v pěti zápasech Zaragoze k bodům nepomohl

SEVILLA

Český fotbalový obránce Jiří Jarošík má ve španělské lize střeleckou formu. V neděli dal už třetí gól během posledních pěti zápasů, porážce Zaragozy 1:3 v utkání 30. kola na hřišti Sevilly však nezabránil. Zaragoza tak nadále balancuje na hraně sestupu; na místa znamenající pád do druhé ligy má jen jednobodový náskok.

Jiří Jarošík (v bílém) na archivním snímku v dresu Zaragozy.

Třiatřicetiletý Jarošík vyrovnal na 1:1, když hlavou zužitkoval centr z přímého kopu. Po 403 minutách tak ukončil čekání Zaragozy na vstřelený gól na půdě soupeře.

Sevillu však zachránily pokutové kopy. Ten první proměnil v 56. minutě Kanouté a v nastavení se to samé povedlo Negredovi.

Španělsko - 30. kolo
Espaňol Barcelona - Santander 1:2 (37. Osvaldo - 50. Colsa, 75. Dos Santos), La Coruňa - Mallorca 2:1 (55. Xisco, 67. Lassad - 27. Webo), Levante - Málaga 3:1 (6. a 71. Stuani, 9. Suárez - 61. S. Fernández), San Sebastian - Alicante 1:3 (90.+2 Ifran - 84. a 90. Drenthe, 70. Portillo), FC Sevilla - Zaragoza 3:1 (43. Perotti, 56. Kanouté z pen., 90. Negredo z pen. - 47. Jarošík), Pamplona - Atlético Madrid 2:3 (31. Sola, 80. Nekúnam z pen. - 39., 60. a 63. Costa).