Asi mi budete muset vysvětlit pravidla, zuřil slavný kouč po kontroverzní penaltě

Madrid/Praha

Trenér španělského Realu Madrid Zinedine Zidane po zápase 35. kola La Ligy se Sevillou zuřil kvůli nařízené penaltě z osmasedmdesáté minuty, která dost možná ovlivnila celý zápas. Real uhrál pouze remízu a stále tak zaostává o dva body za vedoucím Atlétikem Madrid.

Kouč Realu Zinedine Zidane vášnivě diskutoval s rozhodčími.

Sobotní bezbranková remíza Atlétika s Barcelonou dala Zidaneovým svěřencům možnost poskočit na první místo ligové tabulky, ale Real už od 22. minuty se Sevillou o gól zaostával. V tu chvíli to vypadalo, že právě ona může živit své hubené šance na titul.

V polovině zápasu Marco Asensio vyrovnal na 1:1, ale bývalý záložník Barcelony Ivan Rakitič z nařízené penalty opět překlopil vedení na stranu Sevilly. Právě tato penalta se stala předmětem spekulací. Přišla totiž poté, co rozhodčí nejprve nařídil pokutový kop Realu za faul na Karima Benzemu, ale po zásahu VARu bylo vše jinak.

Ve vápně totiž měl zahrát rukou Eder Militao a penalta tak byla nařízena proti Realu. Domácím pak zachránil alespoň remízu střídající Eden Hazard. Trenér madridského celku nechápal penaltové rozhodnutí rozhodčích. „Budete mi asi muset znovu vysvětlit pravidla, jinak to nedává smysl," čertil se. Uznal, že ruka od Militaa tam sice byla, ale že na druhé straně rovněž, proto nechápal, proč byla odpískána jen jeho svěřencům.

„Nerad mluvím o rozhodčích, ale dneska z toho prostě nemám dobrý pocit," snažil se krotit své emoce. Naštvaný ale byl, jelikož tato situace nemusela ovlivnit jen tento zápas, ale i šance Realu na vítězství v lize.

Jinak byl s hrou svého týmu spokojený. „Druhý poločas byl z naší strany velkolepý," pochvaloval si. „Budeme bojovat o titul až do konce, na život a na smrt," prohlásil odvážně.