Real Betis - Atlético 1:2Barcelona porazila doma Bilbao, Atlético uspělo v bitvě o třetí místo

Fotbalisté Barcelony si v 11. kole španělské ligy poradili na svém hřišti 4:0 s Bilbaem. Vítězství druhého týmu tabulky řídil gólem a třemi asistencemi Ousmane Dembélé. Atlético Madrid porazilo v souboji o třetí místo 2:1 pátý Betis Sevilla. Dvakrát se trefil Antoine Griezmann.

Antoine Griezmann z Atlética při utkání s Betisem.

Barcelona doma ani v šestém ligovém utkání sezony neinkasovala a o výsledku rozhodla třemi zásahy v první půli. Dembélé dal první branku sám a postupně připravil góly i pro Roberta, Torrese a kanonýra Lewandowského, s dvanácti trefami nejlepšího střelce soutěže.

Katalánci udrželi po 11. kole tříbodovou ztrátu na vedoucí Real Madrid. Bilbao nevyhrálo počtvrté za sebou a je šesté.

Fotbalisté Atlética otevřeli skóre až v druhém poločase, kdy se Griezmann překvapivě trefil přímo z rohu. Druhou branku francouzský útočník přidal v 71. minutě přesně umístěnou střelou mezi nohama brankáře Silvy. V 84. minutě snížil z přímého kopu Fekir.

V nastaveném čase si Atlético mohlo pojistit výhru, Moratova střela ale skončila na břevně. Právě španělský kanonýr má na kontě stejně jako Griezmann pět ligových branek. To z Atlética dělá vedle Realu jedno ze dvou mužstev La Ligy, které má alespoň dva pětigólové střelce.

Španělská fotbalová liga - 11. kolo:
Espaňol Barcelona - Elche 2:2 (24. Puado, 67. Braithwaite - 11. Milla, 82. Verdu)
Betis Sevilla - Atlético Madrid 1:2 (84. Fekir - 54. a 71. Griezmann)
Girona - Pamplona 1:1 (45.+1 Lopez - 37. Barja)
Villarreal - Almería 2:1 (56. Baena, 90.+4 Jackson - 31. Melero)
FC Barcelona - Bilbao 4:0 (12. Dembélé, 18. Roberto, 22. Lewandowski, 73. Torres)