Real Madrid - Barcelona 0:1Barcelona má do finále poháru blíž, Real se porazil vlastním gólem

Fotbalisté Barcelony ve čtvrtek zvítězili v úvodním semifinále Španělského poháru na hřišti Realu Madrid 1:0. Souboj úhlavních rivalů rozhodla vlastní branka Édera Militaa z 27. minuty. Odveta je na programu 5. dubna.

Éder Militao (uprostřed) z Realu Madrid nešťastně sráží míč do vlastní branky v pohárovém semifinále s Barcelonou.

Barcelonský kapitán Sergio Busquets odehrál 46. soutěžní El Clásico a stal se novým rekordmanem. Čtyřiatřicetiletý záložník držel dosavadní maximum společně s Lionelem Messim a Sergiem Ramosem, současnými hráči Paris St. Germain.

Gól domácího Benzemy z 12. minuty neplatil kvůli ofsajdu. Za čtvrt hodiny otevřela šťastně skóre Barcelona. Kessié sice nepřekonal Courtoise, ale madridský brankář trefil spoluhráče Militaa, od něhož se míč odrazil do sítě.

Gavi oslavuje vítězství Barcelony v úvodním duelu semifinále poháru s Realem.

Katalánci bez zraněného kanonýra Lewandowského se i ve druhém poločase soustředili především na defenzivu. Real si přes územní převahu větší gólové šance nevytvořil a s "Barcou" prohrál druhý soutěžní duel po sobě.

Na úvod prvního semifinále Pamplona ve středu doma zdolala Bilbao 1:0.