Atlético - Barcelona 0:1Barcelona po vítězství vede La Ligu o tři body před Realem

Fotbalisté Barcelony zvítězili v 16. kole španělské ligy na hřišti Atlética 1:0 a osamostatnila se v čele tabulky o tři body před jiným celkem z Madridu Realem. San Sebastian vyhrál v Almeríi 2:0 a Betis Sevilla na půdě madridského Vallecana 2:1. Doposud předposlední FC Sevilla zdolala Getafe 2:1 a posunula se na první nesestupové místo.

Barcelona porazila Atlético Madrid těsně 1:0.

Vítězství Barcelony ve španělské metropoli vystřelil ve 22. minutě Dembélé. Týmy dohrávaly v deseti, v nastavení byly po vzájemné potyčce vyloučeni domácí Savič a hostující Torres. V samém závěru málem vyrovnal Griezmann, jenže stoper Araújo míč těsně před brankovou čarou odkopl.

Katalánský celek využil sobotní porážky Realu Madrid ve Villarrealu 1:2 a v La Lize neprohrál sedmý zápas po sobě. "Rojiblancos" nevyhráli čtvrté z posledních pěti kol a zůstali pátí.

Třetí San Sebastian bodoval naplno ve třetím ligovém utkání za sebou. Na stadionu nováčka z Almeríe rozhodli po změně stran v rozmezí 47. až 52. minuty Silva se Sörlothem.

Čtyři body za San Sebastianem je sevillský Betis. Andaluský celek se proti jinému nováčkovi Vallecanu dočkal prvního vítězství po třech kolech. Vlastní brankou mu k tomu pomohl Balliu a rozdílovou trefou Luiz Henrique.

První triumf Sevilly po šesti kolech zařídili Acuňa a Mir. Za Getafe zkorigoval výsledek Mayoral. Čtvrtý celek uplynulé sezony vyhrál v tomto ročníku španělské ligy teprve potřetí.

Španělská fotbalová liga - 16. kolo:
Almería - San Sebastian 0:2 (47. Silva, 52. Sörloth),
Vallecano - Betis Sevilla 1:2 (20. Camello - 7. vlastní Balliu, 40. Luiz Henrique),
FC Sevilla - Getafe 2:1 (36. Acuňa, 80. Mir - 87. Mayoral),
Atlético Madrid - FC Barcelona 0:1 (22. Dembélé).