Barcelona - Sevilla 1:0Barcelona poskočila v lize na druhé místo

Fotbalisté Barcelony porazili ve šlágru 30. kola španělské ligy před vlastními fanoušky Sevillu 1:0 a probojovali se díky lepšímu skóre na druhé místo. Branku vstřelil v 72. minutě Pedri. Katalánský klub má s dnešním soupeřem i Atléticem stejný počet bodů (57), ale zápas k dobru. Na vedoucí Real Madrid ztrácí Barcelona bodů dvanáct.

Barcelonský Pedri se raduje z gólu proti Seville.

Oba týmy držely před zápasem minutu ticha za zesnulého bývalého prezidenta domácích Raimona Carrasca. Barcelona pod vedením trenéra Xaviho před více 76 tisíci diváky měla více ze hry a soupeře přestřílela 19:8.

Rozhodnutí přinesl osmnáct minut před koncem Pedri. Devatenáctiletý záložník se prosadil podruhé v této ligové sezoně. Barcelona vyhrála v soutěži pošesté za sebou, v posledních třech duelech neinkasovala a prodloužila ligovou neporazitelnost na 14 utkání. Sevilla naopak nevyhrála počtvrté za sebou.

Na páté místo se posunul Betis Sevilla, který i díky dvěma brankám Juanmiho porazila Osasunu 4:1. Osmadvacetiletý útočník se prosadil v lize takřka po tříměsíčním půstu. Betis bodoval potřetí za sebou, Osasuna je po druhé porážce z posledních tří zápasů desátá.

Osmé je Bilbao, jež zdolalo po gólech Berenguera a Villalibreho Elche 2:1. Za hosty snížil Josan. Baskický celek neprohrál doma napříč všemi soutěžemi poosmé za sebou. Elche naopak nebodovalo počtvrté z posledních pěti ligových zápasů.

Vallecanu nestačilo na hřišti Granady ani dvoubrankové vedení. Hosty rozjásal už v šesté minutě Catena a brzy po něm zvýšil Guardiola. Granada ale po hodině hry snížila zásluhou Moliny a ve čtvrté minutě nastaveného času srovnal z penalty Milla. Vallecano nevyhrálo v lize jedenáctý zápas po sobě a je třinácté. Granada je o tří místa níže a od sestupu ji dělí tři body.

Remizovala i Valencia, která proti sedmnáctému Cádizu vyšla střelecky naprázdno a zůstala devátá. "Netopýři" potřetí za sebou v lize neinkasovali, zároveň však vstřelili jen jeden gól.

Španělská fotbalová liga - 30. kolo:
Bilbao - Elche 2:1 (32. Berenguer, 86. Villalibre - 90.+2 Josan)
Betis Sevilla - Pamplona 4:1 (34. a 45.+1 Juanmi, 82. Carvalho, 88. Moreno - 65. Budimir)
Granada - Vallecano 2:2 (67. Molina, 90.+3 Milla z pen. - 6. Catena, 17. Guardiola)
Valencie - Cádiz 0:0
FC Barcelona - FC Sevilla 1:0 (72. Pedri)