Real Madrid - Sevilla 1:0Skvělý Modrič spasil Real Madrid v bitvě proti Seville

Fotbalisté Realu Madrid v 26. kole španělské ligy zdolali na svém hřišti 1:0 Sevillu, svou druhou trefou v ročníku rozhodl v závěru záložník Luka Modrič. „Bílý balet“ má v čele tabulky osmibodový náskok na druhou Barcelonu. Na rozdíl šesti bodů se může v pondělí přiblížit Girona, pokud si poradí v dohrávce s Vallecanem. Betis zvítězil doma 3:1 nad oslabeným Bilbaem. Druhý klub ze Sevilly se posunul na šesté místo tabulky o sedm bodů za dnešního soupeře, který je pátý.

Luka Modrič z Realu Madrid slaví gól proti Seville.

Sevilla v posledních dvou utkáních udržela čisté konto a dlouho se proti ní nemohl prosadit ani Real. Až v 81. minutě krátce po příchodu na hřiště se trefil zpoza vápna o tyč střídající Modrič. Kapitán Sevilly Ramos tak proti svému bývalému klubu, v němž působil mezi lety 2005 až 2021, ve čtvrtém soutěžním zápase poprvé prohrál. Jeho současný tým je v tabulce na 15. příčce.

Betis do souboje týmů, které v lize neprohrály čtyřikrát po sobě, vstoupil lépe a v 38. minutě vedl 2:0 po gólech Ávily a vlastní brance Berchicheho. Vzápětí navíc dostal dvě žluté karty útočník hostů Neco Williams. Baskický celek i v oslabení krátce před pauzou zásluhou Guruzety snížil, vítězství ale domácím pojistil v 67. minutě Johnny.

Už 22 ligových zápasů čeká na vítězství Cádiz. Osmnáctý tým tabulky zachránil alespoň bod proti sedmnáctému Vigu v desáté minutě nastavení, kdy se trefil Machís.

Španělská fotbalová liga - 26. kolo:
Cádiz–Celta Vigo 2:2 (66. Juanmi, 90.+10 Machís – 11. Aspas, 58. Swedberg)
Betis Sevilla–Bilbao 3:1 (13. Ávila, 38. vlastní Berchiche, 67. Johnny – 45.+7 Guruzeta)
Las Palmas–Pamplona 1:1 (52. Rodríguez – 49. U. García),
Real Madrid–FC Sevilla 1:0 (81. Modrič).