Bilbao - Vigo 4:3Bilbao penaltou v sedmé minutě nastavení rozhodlo o vítězství ve španělské lize

Gólem z penalty v sedmé minutě nastavení rozhodli fotbalisté Bilbaa o vítězství nad Celtou Vigo 4:3 ve 13. kole španělské ligy. V tabulce si před víkendovými zápasy upevnili páté místo před Betisem Sevilla. Celta, která vybojovala v soutěži dosud jedinou výhru na začátku září, prohrála potřetí z posledních čtyř kol a je třetí od konce.

Bilbao vedlo v úvodu druhého poločasu už 3:1, kdy na úvodní Aspasův gól odpověděl Sancet a pak se dvakrát trefil Guruzeta. S šesti zásahy se dostal do čela týmové tabulky střelců. V 66. minutě vyrovnal po Aspasově přihrávce Larsen a krátce nato dostali hosté možnost pokutového kopu za Guruzetovu ruku. Aspasův pokus ale gólman Simón zneškodnil.

V nastaveném čas odpískal rozhodčí hru rukou i na druhé straně, provinil se podle něj Mingueza, a Berenguer zajistil Athleticu šestou výhru.

Španělská fotbalová liga - 13. kolo:
Bilbao - Celta Vigo 4:3 (45.+5 a 52. Guruzeta, 37. Sancet, 90.+7 Berenguer z pen. - 25. Aspas, 41. Bamba, 66. Larsen).