Hlavní obsah

Chaos a hromadná strkanice po El Clásico. Moc mluvíš, naznačil Yamalovi kapitán Realu

2:46
2:46

Chcete-li článek poslouchat, přihlaste se

Aktualizováno

Nedělní El Clásico se zvrhlo v chaos. Bezprostředně po zápase španělské ligy, ve kterém Real zvítězil nad Barcelonou 2:1, se strhly hádky a strkanice. V centru dění byl barcelonský 18letý klenot Lamine Yamal. Kapitán Bílého baletu Dani Carvajal mu dal „sežrat“ jeho urážlivé výroky na adresu Královského klubu před utkáním, což si Yamal nenechal líbit. Následně vznikla mela, nebylo daleko od rvačky.

Foto: Manu Fernandez, ČTK/AP

Strkanice po ligovém El Clásicu.

Článek

Moc mluvíš, příště buď radši zticha, vyslal Carvajal jasné gesto směrem k reprezentančnímu parťákovi Yamalovi pár vteřin po skončení zápasu. Ikona Realu tím reagovala na ostré komentáře barcelonského zázračného dítěte. Yamal v nich naznačil, že Bílý balet ovlivňuje rozhodčí, a přesto si na ně pořád stěžuje.

Yamal ve vzteku Carvajalovi odsekl. Když se k němu pokusil přiblížit, zadržel ho domácí Edouardo Camavinga. Vzápětí se ale přihnal brankář Realu Thibaut Courtois, strčil do Yamala a cosi na něj křičel. Stejně i Vinícius Jr.

„Po konci utkání se hráči Realu Madrid vrhli na Lamina. Bylo to trochu přehnané. Pokud Carvajal chtěl s Laminem mluvit, mohl mu zavolat nebo mu napsat esemesku. Zbytečná gesta na hřišti jen přiživují oheň. Lamine nikdy neřekl, že Real Madrid podvádí, nikdy jsem to neslyšel,“ prohlásil záložník Barcelony Frenkie de Jong.

„Byla to jen slovní výměna názorů, nic zvláštního. Jen si myslím, že Lamine by měl mluvit především výkony na hřišti a ne zbytečnými prohlášeními,“ podotkl záložník Realu Aurélien Tchouaméni po triumfu nad Barcou, které se vedoucí Real vzdálil už na 5 bodů.

Yamalovi posléze poslal vzkaz na sociální síti autor vítězného gólu Jude Bellingham. „Řeči jsou levné. Ať žije Real,“ napsal později večer Bellingham na Instagramu. Yamala se naopak zastal asistent trenéra Barcelony Marcus Sorg. „Lamine se teprve učí vypořádat se s bučením davů na jeho osobu. Tohle je proces, musí si projít tlakem. Pak bude silnější a tyto negativní projevy ho neovlivní,“ pronesl Sorg.

Pozápasová strkanice nebyla zdaleka jedinou emotivní událostí, která proběhla v posledním El Clásicu. Pozdvižení vzbudil také Vinícius Junior, který dal trenérovi Xabi Alonsovi jasně najevo, že se mu nelíbí, že ho v 71. minutě chce vystřídat. V okamžiku, kdy Vinícius viděl na světelné tabulce svoje číslo, se propadl do frustrace. Nevěřícně se ptal: „Já? Opravdu já?“ V záchvatu viditelného podráždění opustil hřiště a namířil si to rovnou do šatny. Posléze se vrátil a zbytek zápasu sledoval z lavičky.