Bilbao - Alavés 1:0Fotbalisté Bilbaa porazili v baskickém derby Alavés a ukončili sérii bez výhry

Madrid

Fotbalisté Bilbaa porazili v předehrávce 8. kola španělské ligy 1:0 Alavés a po třech zápasech ukončili sérii bez výhry. Athletic se posunul před víkendovými duely na šesté místo tabulky. Alavés, jenž nedokázal navázat na nečekanou výhru nad mistrovským Atléticem Madrid, zůstal s třemi body předposlední.

Kouč Bilbaa Marcelino, ilustrační foto.

Jediný gól baskického derby vstřelil v předposlední minutě prvního poločasu hlavičkou z malého vápna Raúl García. Pětatřicetiletý záložník napravil své zaváhání z 9. minuty, kdy mu hostující gólman Fernando Pacheco chytil penaltu.

Vítězstvím oslavil zápis do historie útočník Bilbaa Iňaki Williams, jenž nastoupil k 203. zápasu za sebou. Stanovil tak nový rekord španělské ligy, utkání nevynechal od 34. kola sezony 2015/16.