Real Madrid - Mallorca 1:0Real doma opět nezaváhal, rozhodl Rüdiger. Girona přestřílela Atlético

Fotbalisté Realu Madrid v 19. kole španělské ligy udolali doma 1:0 Mallorcu. Lídrovi soutěže zařídil výhru v 78. minutě obránce Antonio Rüdiger. „Bílý balet“ udržel vedení o skóre před druhou Gironou, která ve šlágru přestřílela 4:3 třetí Atlético. Hattrickem se blýskl útočník madridského celku Álvaro Morata.

Antonio Rüdiger (vlevo) se raduje z gólu.

Mallorca v posledním vzájemném duelu v únoru porazila Real 1:0 a po bodech sahala i dnes, hned dvakrát trefila brankovou konstrukci. Na druhé straně namířil hlavičku do tyče Díaz, o chvíli později už se ale po rohovém kopu prosadil ze vzduchu Rüdiger. Německý stoper dal druhý ligový gól v dresu madridského velkoklubu, a znovu se prosadil proti Mallorce.

Real potvrdil vynikající domácí bilanci, na svém stadionu v sezoně ve 12 soutěžních zápasech ztratil body pouze jednou za remízu s Vallecanem. Mallorca prohrála po šesti utkáních a je čtrnáctá.

Na stadionu Girony byl k vidění divoký první poločas. Domácí poslal do vedení ve druhé minutě obstřelem na zadní tyč Valery, po čtvrthodině ale srovnal Morata. V 26. a 39. Katalánci udeřili znovu zásluhou Sávia a Blinda, krátce před pauzou snížil opět Morata.

Španělský reprezentant dokonal hattrick v 54. minutě, kdy i do třetice skóroval po náběhu do vápna z pravé strany a střelou ke vzdálenější tyči. Morata dal v kariéře druhý hattrick v La Lize a v této sezoně je s 12 zásahy na druhém místě tabulky střelců.

Girona přesto nakonec vybojovala premiérovou ligovou výhru nad Atléticem. V první minutě nastavení se v pokutovém území prosadil Martín. Jeho tým prodloužil neporazitelnost na 13 soutěžních zápasů.

Vigo doma díky Swedbergově trefě v nastavení porazilo 2:1 Betis Sevilla. Celta se dostala z pásma sestupu na 17. příčku. Betis nevyhrál v lize popáté v řadě a je sedmý.

Španělská fotbalová liga - 19. kolo:
Granada - Cádiz 2:0 (22. Uzuni, 70. Zaragoza)
Celta Vigo - Betis Sevilla 2:1 (16. Aspas z pen., 90.+6 Swedberg - 6. Ruibal)
Real Madrid - Mallorca 1:0 (78. Rüdiger)
Girona - Atlético Madrid 4:3 (2. Valery, 26. Sávio, 39. Blind, 90.+1 Martín - 14., 44. a 54. Morata).