Real Madrid - Bilbao 1:2 Na El Clásico v Superpoháru nedojde, Real podlehl Bilbau

Córdoba/Málaga

Španělský Superpohár nevyvrcholí očekávaným El Clásicem, protože Real Madrid dnes nedokázal napodobit Barcelonu a prohrál v semifinále hraném v Málaze s Bilbaem 1:2. Katalánci už ve středu vyřadili v Córdobě San Sebastian, byť až po penaltovém rozstřelu (3:2). Německý brankář Marc-André ter Stegen k tomu pomohl dvěma klíčovými zákroky v prodloužení a následně dvěma chycenými penaltami. Po prodloužení skončil zápas 1:1. O držiteli trofeje se rozhodne v neděli v Seville.

Radost hráčů Bilbaa.

O postup Athleticu se zasloužil zejména Raúl García, který už v prvním poločase vstřelil oba góly, ten druhý z penalty za faul. Po změně stran snížil Karim Benzema, ale vyrovnat už obhájci trofeje nedokázali.

Bilbao porazilo Real v soutěžním utkání poprvé po šesti letech a Superpohár může ovládnout potřetí. Naposledy v roce 2015 Athletic ve finále deklasoval 4:0 právě Barcelonu, která drží se ziskem třinácti trofejí rekord.