Bilbao - R. Sociedad 2:1Baskické derby ve španělské fotbalové lize vyhrálo Bilbao

Bilbao porazilo ve 20. kole španělské fotbalové ligy v baskickém derby San Sebastian 2:1 a díky úspěšné sérii se v tabulce posunulo už na třetí místo. Oba góly vítězů vstřelil už v prvním poločase Álex Berenguer.

Fotbalisté Las Palmas přehráli Villareal.

Bilbao je už třináct zápasů bez porážky. Tři výhry za sebou bez inkasovaného gólu vynesly Valverdemu ocenění pro trenéra měsíce a dnes jeho svěřenci vyhráli počtvrté v řadě, i když tentokrát čisté konto neudrželi. Tři minuty před koncem je o ně připravil Oyarzabal. I tak Sebastianu oplatili zářijovou prohru 0:3.

Fotbalisté Las Palmas vyhráli nad Villarrealem 3:0 a po dvou porážkách si připsali tříbodový zisk. Ligový nováček tak svého mnohem slavnějšího soupeře zdolal v obou zápasech tohoto ročníku.

Dva góly vstřelil Rodríguez a ve své premiérové sezoně v nejvyšší soutěži už má na kontě pět zásahů, další gól přidal Herzog. Tým z Kanárských ostrovů se přiblížil k pohárovým příčkám a je na tom v tabulce výrazně lépe než účastník jarní fáze Evropské ligy.

Celta Vigo vedla na Mallorce díky šestatřicetiletému Aspasovi, pro nějž to byl teprve druhý gól v sezoně, ale celkově jubilejní 150. v La Lize. Kanaďan Larin však ještě do přestávky vyrovnal na konečných 1:1.

Betis Sevilla čekal od listopadové porážky na Spartě v Evropské lize na vítězství šest ligových zápasů. Až v utkání s předposlední Granadou ukončil černou sérii čtvrthodiny před koncem Isco.