Bilbao - Barcelona 1:1První ztráta bez Messiho, Barcelona se klepala o remízu

21. 8. 2021 19:03

Druhý zápas bez Lionela Messiho, první ztráta. Barcelona ve španělské fotbalové lize v Bilbau prohrávala, ale zásluhou trefy Memphise Depaye s Bilbaem remizovala 1:1. Fotbalisté Villarrealu ani ve druhém utkání v soutěži nevstřelili branku. Úřadující vítězové Evropské ligy na hřišti Espaňolu Barcelona remizovali 0:0. Valencie v závěru utkání v Granadě alespoň zachránila bod za remízu 1:1.

Barcelonský fotbalista Memphis Depay reaguje během utkání španělské ligy v Bilbau. Barca tam remizovala 1:1.Foto: Alvaro Barrientos, ČTK/AP

Barcelona v Bilbau neodehrála povedený zápas. V prvním poločase si domácí Athletic vytvořil několik slibných příležitostí, ale aktivní Iňaki Williams několikrát selhal v zakončení. Záložník Bilbaa Ohian Sancet sice zpracování i zakončení zvládl výborně, ale jeho projektil zastavilo břevno.

Gólu se domácí dočkali po změně stran. Na roh kapitána Ikera Muniaina si naskočil Iňigo Martínez a hlavou prostřelil Neta. V 75. minutě byl blízko vyrovnání Frankie de Jong, ale jeho pohotový oblouček skončil na břevně. O minutu později se fotbalisté Barcelony vyrovnání dočkali. De Jong získal ve středu hřiště míč pro Sergiho Roberta, španělský záložník našel Depaye a útočník, který přišel do Barcelony v létě z Lyonu, nekompromisně propálil brankáře Julena Agirrezabalu.

V závěrečné minutě nastavení mohl být hrdinou Bilbaa střídající Nico Williams, ale v samostatném úniku ho podrazil stoper Eric García a za cenu červené karty zachránil Barcelonu od pohromy. Po následné standardce z ideální pozice se však již skóre neměnilo.

V úvodních dvou kolech neskóroval ani Espaňol, dnes k tomu neměl však daleko. V nastavení se prosadil Wu Lej, ale videorozhodčí odhalil, že si pomohl rukou a branka čínského útočníka neplatila.

Dramatický závěr byl k vidění i v Granadě, která vedla po gólu Kolumbijce Luise Suáreze. Dvě minuty před koncem srovnal z penalty Carlos Soler, ale domácí si vzápětí vzali vedení zpět. Branka Ángela Montora však kvůli těsnému ofsajdu uznána nebyla.

Španělská fotbalová liga - 2. kolo:
Alavés - Mallorca 0:1 (80. Niňo),
Espaňol Barcelona - Villarreal 0:0
Granada - Valencie 1:1 (16. Suárez – 88. Soler)
Bilbao - FC Barcelona 1:1 (50. I. Martínez - 75. Depay)

Granada
19.1.2022 21. kolo Valencie Valencie CF - Sevilla FC Sevilla Valencie - Sevilla 1 : 1
20220119T21 : 30:00+0000
Valencie vs. Sevilla
Valencie
Sevilla
19.1.2022 21. kolo Vigo Celta Vigo - CA Osasuna Osasuna Vigo - Osasuna 2 : 1
18.1.2022 21. kolo Cádiz Cádiz CF - RCD Espanyol Espaňol Cádiz - Espaňol 2 : 2
18.1.2022 21. kolo Real Betis Real Betis - Deportivo Alavés Alavés Real Betis - Alavés 4 : 0
20220118T20 : 00:00+0000
Real Betis vs. Alavés
Real Betis
Alavés
16.1.2022 21. kolo Elche Elche CF - Villarreal CF Villarreal Elche - Villarreal 1 : 0
10.1.2022 20. kolo Espaňol RCD Espanyol - Elche CF Elche Espaňol - Elche 1 : 2
9.1.2022 20. kolo Villarreal Villarreal CF - Atlético Madrid Atlético Villarreal - Atlético 2 : 2
9.1.2022 20. kolo Osasuna CA Osasuna - Cádiz CF Cádiz Osasuna - Cádiz 2 : 0
9.1.2022 20. kolo Alavés Deportivo Alavés - Athletic Club Bilbao Bilbao Alavés - Bilbao 0 : 0

Souhrn z kalendáře:
dnes 21 : 00 22. kolo Espaňol RCD Espanyol - Real Betis Real Betis TV Tipsport Espaňol - Real Betis Vsadit
zítra 14 : 00 22. kolo Levante Levante UD - Cádiz CF Cádiz TV Tipsport Levante - Cádiz Vsadit
zítra 16 : 15 22. kolo Villarreal Villarreal CF - RCD Mallorca Mallorca TV Tipsport Villarreal - Mallorca Vsadit
zítra 18 : 30 22. kolo Sevilla Sevilla FC - Celta Vigo Vigo TV Tipsport Sevilla - Vigo Vsadit
zítra 21 : 00 22. kolo Atlético Atlético Madrid - Valencie CF Valencie TV Tipsport Atlético - Valencie Vsadit
23.1. 14 : 00 22. kolo Granada Granada CF - CA Osasuna Osasuna TV Tipsport Granada - Osasuna Vsadit
23.1. 16 : 15 22. kolo Real Madrid Real Madrid C.F. - Elche CF Elche TV Tipsport Real Madrid - Elche Vsadit
23.1. 18 : 30 22. kolo R. Sociedad Real Sociedad - Getafe CF Getafe TV Tipsport R. Sociedad - Getafe Vsadit
23.1. 18 : 30 22. kolo Vallecano Rayo Vallecano - Athletic Club Bilbao Bilbao TV Tipsport Vallecano - Bilbao Vsadit
23.1. 21 : 00 22. kolo Alavés Deportivo Alavés - FC Barcelona Barcelona TV Tipsport Alavés - Barcelona Vsadit