Bilbao - R. Sociedad 0:1San Sebastian v baskickém derby ukončil dlouhé čekání na výhru

Madrid

Po šesti zápasech bez vítězství fotbalisté San Sebastianu vyhráli ve španělské lize v Bilbau 1:0 a pojistili si třetí místo v tabulce. Čtvrtá Sevilla má ale tři zápasy k dobru. Baskické derby rozhodl už v páté minutě Portu, který zakončil rychlou akci hostů po přihrávce nejlepšího týmového střelce Mikela Oyarzabala.

Bilbao nedokázalo vystřelit na branku, ale San Sebastian už další gól proti dvanáctému týmu tabulky nepřidal. Alexander Isak trefil břevno.

Real Sociedad vyhrál po pěti týdnech, během kterých si připsal nejprve tři remízy a následně tři porážky.

Pamplona hrála proti Alavésu od 8. minuty bez vyloučeného Rubéna, přesto sahala po prvním vítězství po více než dvou měsících. V 67. minutě jí zajistil vedení Roberto Torres, který skóroval třikrát v posledních čtyřech ligových zápasech. Čtvrt hodiny před koncem ale vyrovnal z penalty Lucas Pérez. Pamploně se nepovedlo vyhrát podeváté za sebou a v tabulce je předposlední.