Barcelona - Vigo 3:2Barcelona třemi góly v závěru otočila zápas s Celtou Vigo a vede tabulku

Barcelona v 6. kole španělské fotbalové ligy dohnala dvougólové manko, v závěrečné desetiminutovce otočila utkání s Celtou Vigo a po výhře 3:2 vede tabulku. Jen o skóre druhá je Girona, jež doma zvítězila nad Mallorcou 5:3 a zaznamenala stejně jako katalánský velkoklub pátou výhru v řadě. V neděli se může do čela pořadí vrátit Real Madrid, pokud v městském derby s Atléticem udrží dosavadní stoprocentní bilanci.

Útočník Barcelony Robert Lewandowski po výhře nad Celtou Vigo.

Na Olympijském stadionu v Barceloně se v prvním poločase prosadil Larsen, a přestože domácí favorit herně dominoval, v 76. minutě zdvojnásobil náskok hostů Douvikas. Obrat nastartoval necelých deset minut před koncem polský kanonýr Lewandowski a stejný hráč o pět minut později pátým gólem v sezoně vyrovnal. Otočku zkompletoval v 89. minutě po Gaviho milimetrově přesném centru Cancelo.

V Gironě šla už ve čtvrté minutě do vedení po pokutovému kopu Muriqiho Mallorca, ale domácí následně spustili gólovou smršť. Od 26. do 45. minuty se Katalánci prosadili čtyřikrát - branky dali López, Dovbyk z penalty, Martín a Herrera, který skóroval potřetí v sezoně. Dvanáct minut po pauze navíc ještě přidal pátý gól Brazilec Sávio. Klub z největšího španělského ostrova se zmohl jen na snížení, v závěru vstřelil dvě branky střídající Prats.

Girona stejně jako Barcelona v lize ještě neprohrála, pouze remizovala v úvodním kole na hřišti San Sebastianu. Katalánský klub zažívá nejlepší start do ligové soutěže v klubové historii, a to i přesto, že v létě ztratil svého nejlepšího střelce z uplynulé sezony Castellanose.

Španělská fotbalová liga - 6. kolo:
Girona - Mallorca 5:3 (26. López, 32. Dovbyk z pen., 37. Martín, 45. Herrera, 57. Sávio - 89. a 90.+5 Prats, 4. Muriqi z pen.),
Pamplona - FC Sevilla 0:0, FC Barcelona - Celta Vigo 3:2 (81. a 86. Lewandowski, 89. Cancelo - 19. Larsen, 76. Douvikas),
Almería - Valencie 2:2 (59. a 69. Arribas - 14. López, 64. Guerra)