Španělské mistryně světa si poprvé zahrají na olympiádě

Po loňském triumfu na mistrovství světa dosáhly španělské fotbalistky dalšího historického úspěchu. Díky vítězství 3:0 nad Nizozemskem v semifinále Ligy národů se poprvé probojovaly na olympijské hry. O vítězství v prvním ročníku soutěže se utkají s Francií, která zdolala Německo 2:1. Finále Ligy národů se uskuteční ve středu v Seville.

Španělské mistryně světa ve fotbale mohly slavit premiérovou kvalifikaci na olympiádu

Páteční zápas s Nizozemskem rozhodly španělské fotbalistky už v prvním poločase, kdy skórovaly Jenni Hermosová a držitelka Zlatého míče Aitana Bonmatíová. V 77. minutě potěšila domácí fanoušky ještě třetím gólem Ona Batlleová. Na stadionu v Seville sledovalo zápas 21 856 diváků, což byla nejvyšší domácí návštěva na utkání španělského ženského výběru.

Němky a Nizozemky budou hrát ve středu o třetí místo v Lize národů a také o druhé účastnické místo v olympijském turnaji v Paříži.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.