Betis Sevilla - Valencie 1:1, 5:4 na penaltyŠpanělský fotbalový pohár ovládl po penaltovém rozstřelu Betis Sevilla

Fotbalisté Betisu Sevilla udolali po penaltovém rozstřelu Valencii a potřetí v historii ovládli Španělský pohár. Na sevillském stadionu La Cartuja skončilo finálové utkání po prodloužení 1:1, vítěznou penaltu proměnil v páté sérii obránce Juan Miranda.

Fotbalisté Betisu Sevilla slaví zisk ŠPanělského poháru

Duel překvapivých finalistů gólově otevřel v 11. minutě hlavou útočník Betisu Iglesias, jenž se prosadil i v obou semifinálových zápasech proti Vallecanu. Po půlhodině srovnal po samostatném úniku Duro a další gól ze hry už nepadl, ačkoliv Betis dvakrát nastřelil brankovou konstrukci.

Rozhodnout tak musel penaltový rozstřel. V něm selhal pouze ve čtvrté sérii devatenáctiletý záložník Musah, který překopl bránu. Hráči vítězného celku byli naopak neomylní.

Betis triumfoval v poháru poprvé od sezony 2004/05. Tehdy u toho byl záložník Joaquín, který dnes jako kapitán proměnil penaltu ve druhé sérii rozstřelu.