Hlavní obsah

Vaclík po třech letech opustí Sevillu: Odcházím z klubu s největším respektem

24. 5. 2021 10:33Aktualizováno 24. 5. 2021 11:16

Reprezentační brankář Tomáš Vaclík po třech letech opustí FC Sevilla. Dvaatřicetiletý fotbalista konec angažmá ve španělském klubu po vypršení smlouvy potvrdil na svém facebookovém profilu.

Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Brankář Sevilly Tomáš Vaclík na archivním snímkuFoto: Vlastimil Vacek, Právo

Článek

Vaclík v neděli prožil vítěznou rozlučku na hřišti a přispěl k domácímu vítězství 1:0 nad Alavésem v závěrečném kole španělské ligy. Sevilla obsadila čtvrté místo a ziskem 77 bodů stanovila klubový rekord.

"Další etapa mé kariéry skončila. Byly to tři úžasné roky, na které nikdy nezapomenu. Díky Seville za možnost hájit branku v jejích barvách a nastupovat v nejprestižnější lize světa," napsal Vaclík na facebooku.

Ostravský rodák do Sevilly přestoupil v létě 2018 z Basileje. Za andaluský tým celkem odehrál 94 soutěžních utkání a udržel 34 čistých kont. Loni vyhrál Evropskou ligu.

Odcházím z klubu s obdivem

Zpočátku byl Vaclík v Seville jedničkou, ale v závěru minulé sezony kvůli zranění kolena jeho pozici přebral Maročan Jasín Bunú, který odchytal také většinu aktuálního ročníku. Bývalý gólman Sparty nebo Žižkova v něm zasáhl jen do osmi soutěžních duelů.

"Ačkoliv poslední sezona pro mě byla náročná, odcházím z klubu s největším respektem a obdivem. Celá moje rodina se zamilovala do tohoto města od prvního dne, kdy jsme přijeli, a potkali jsme spoustu skvělých lidí. Sevilla ve mně vždy bude mít o jednoho fanouška navíc a přeju klubu všechno nejlepší do budoucna," uvedl Vaclík.

"Teď je čas posunout se dál. Jsem přesvědčen, že ještě umím hrát na nejvyšší úrovni, a těším se na další nová dobrodružství," dodal hráč s 36 starty v českém národním mužstvu.

Reklama

Související témata: