Valencie - Bilbao 1:0Valencie porazila Bilbao a je prvním finalistou domácího poháru

Fotbalisté Valencie porazili v odvetném utkání Španělského poháru Athletico Bilbao 1:0 a stali se prvním finalistou soutěže. O rozhodující trefu se postaral ve 43. minutě Gonzalo Guedes. První zápas skončil 1:1. Druhý finalista vzejde z duelu mezi Vallecanem a Betisem.

Bilbao, které předtím v poháru vyřadilo Barcelonu nebo Real Madrid, sice svého soupeře přehrálo ve statistice držení míče 65:35, branku se mu ale na hřišti Valencie vstřelit nepodařilo. Baskický celek naopak inkasoval před koncem první půle po pohotové střele Guedese.

Hosté sice po přestávce rivala zatlačili, ale Muniain ani Vesga brankáře Mamardašviliho nepřekonali.

Valencie narazí ve finále na lepšího z dvojice Vallecano - Betis. Blíže k postupu má Betis, který vyhrál první duel na hřišti soupeře 2:1.