Ajax nakonec vydřel vítězství v Thunu

Až v nastaveném čase rozhodli ve středu fotbalisté Ajaxu Amsterdam o svém vítězství na hřišti švýcarského Thunu. Za nerozhodného stavu 2:2 se v první minutě nastavení trefil záložník Nigel de Jong a konečném vítězství nizozemského celku pak zpečetil Bucharí. Ajax si tak ve skupině B hodně pomohl v boji o druhou příčku, která zajišťuje postup do osmifinále.

Ajax v sestavě s Tomášem Galáskem i Zdeňkem Grygerou dnes v Thunu dvakrát vedl, ale švýcarský outsider se pokaždé dokázal vzepřít. Když už se zdálo, že zápas skončí remízou, opřel se De Jong ze 17 metrů do míče a krásnou ranou zajistil Ajaxu důležité tři body.

Barcelona potvrdila pověst nejlépe útočícího týmu v Lize mistrů. V minulém kole na půdě Panathinaikosu Atény uhrála jen bezbrankovou remízu, ale dnes soupeři na Nou Campu uštědřila tvrdou lekci. Brankostroj hned v první minutě odstartoval Van Bommel, který se trefil i v neděli při stejně vysoké výhře nad San Sebastianem. Kamerunský kanonýr Eto'o dnes ukončil čekání na první gól v soutěži stylovým hattrickem a branku přidal ještě mladík Messi.

Španělský šampión si po letošní nejvyšší výhře v LM zajistil postup do osmifinále. Brémy v infarktovém zápase přehrály 4:3 Udine, když v 51. minutě vedly už o tři branky. Italský tým se ale senzačně vrátil do utkání a vyrovnal, jenže francouzský špílmachr ve službách Werderu Johan Micoud druhým gólem v zápase vrátil výhru na brémskou stranu.

Trezeguet zařídil výhru Juventusu

Juventus po souboji gigantů s Bayernem zvítězil 2:1 a velebí hlavně dvougólového střelce Davida Trezegueta. Po bezbrankové první půli vtrhl na hřiště Pavel Nedvěd - ten dnes začal jen na lavičce a po jeho akci v 62. minutě Trezeguet udeřil poprvé. Za čtyři minuty sice srovnal Deisler, ovšem pět minut před koncem francouzský reprezentant po pasu svého krajana Vieiry nasměroval "Starou dámu" k výhře. Bayern tak musí oddálit oslavy postupu.

Vídeňský Rapid zůstává společně s Olympiakosem Pireus a Anderlechtem dál bez bodového zisku. Český útočník Marek Kincl sice přesnou hlavičkou už v první minutě poslal Rapid do vedení, ale Bruggy vzápětí spustily ofenzivní smršť a obrana Rapidu, dirigovaná Radkem Bejblem, třikrát kapitulovala. Hoffmann jen stačil v závěru snížit. Bruggy se tak dál drží v postupové hře, Rapid zůstane poslední.

První výhru v soutěži dnes oslavili hráči Villarrealu, kteří uspěli na lisabonském stadionu Da Luz, domovském sídle Benfiky. Španělský tým v předchozích třech duelech pokaždé remizoval, ale dnes mu historické vítězství zajistil devět minut před koncem Senna. Díky tomu se Villarreal vyhoupl do čela skupiny D. Ta se ještě víc zamotala poté, co Manchester United dnes prodloužil své podzimní trápení a prohrál 0:1 v Lille. Anglický gigant tak zůstává třetí.

Liga mistrů - 4. kolo
Skupina A
Juventus Turín - Bayern Mnichov 2:1 (0:0)
Branka: 62. a 85. Trezeguet - 66. Deisler. Rozhodčí: Michel (SR). ČK: Ibrahomovic. Diváci: 16076.
FC Bruggy - Rapid Vídeň 3:2 (2:1)
Branky: 9. Portillo, 25. Balaban, 63. Verheyen - 1. Kincl, 81. Hoffmann. Rozhodčí: Jefet (Izr.). Diváci: 27541.
1. Juventus43018:49
2. Bayern Mnichov43015:39
3. FC Bruggy42025:56
4. Rapid Vídeň40042:80
Skupina B
FC Thun - Ajax Amsterodam 2:4 (0:1)
Branka: 56. Lustrinelli, 74. Adriano - 27. Sneijder, 63. Anastasiu, 90+1. De Jong, 90+3. Bucharí. Rozhodčí: Hriňák (SR). Diváci: 30919.
1. Arsenal44009:212
2. Ajax Amsterodam42118:57
3. FC Thun41034:83
4. Sparta Praha40131:71
Skupina C
FC Barcelona - Panathinaikos Atény 5:0 (4:0)
Branky: 14. a 40. a 65. Eto'o, 1. Van Bommel, 34. Messi. Rozhodčí: Temmink (Niz.). Diváci: 75000.
Werder Brémy - Udine 4:3 (2:0)
Branky: 51. a 67. Micoud, 15. Klose, 24. Baumann - 54. a 57. Di Natale, 60. vlastní Schulz. Rozhodčí: Baskakov (Rus.). ČK: 71. Pinzi (Udine). Diváci: 35424.