Článek
Ještě před samotným začátkem odvety v boji o osmifinále Ligy mistrů zamířily televizní kamery do kotle madridských ultras. Většina fanoušků sice vyjadřovala podporu své brazilské opoře Viníciusovi v boji proti rasismu.
Jeden ze členů ultras byl však zachycen při gestu značícím nacistický pozdrav.
🚨 𝐔́𝐋𝐓𝐈𝐌𝐀 𝐇𝐎𝐑𝐀 | Echan a un aficionado del Real Madrid tras hacer el saludo nazi.
— Offsider (@Offsider_ES) February 25, 2026
Las cámaras lo captaron y ya ha sido expulsado del Bernabéu.
ℹ️ @matoribio85 pic.twitter.com/HjYDbe8S1O
Nutno říct, že hajlování bylo to poslední, co zmíněný fanoušek na slavném Santiago Bernabéu udělal. Bezpečnostní složky ho ihned vyvedly ze stadionu a zahájily disciplinární řízení.
„Real Madrid požádal disciplinární komisi klubu o okamžité zahájení procesu vyloučení člena fanouškovské skupiny, kterého televizní kamery zachytily, jak salutuje nacistickým pozdravem,“ uvedl klub v oficiálním prohlášení.
Podle brankáře Bílého baletu se jedná o problém, který se opakuje nejen doma, ale byl k vidění i v prvním zápase v hledišti Estádia da Luz. „To, co se dělo na tribuně, je na přerušení zápasu a vyhození těch lidí. My na hřišti nevidíme, co se tam děje. Musí existovat odpovědní lidé, kteří zasáhnou,“ vysvětloval belgický gólman Thibaut Courtois. „Jako společnost musíme přestat být tak hloupí,“ uzavřel.
Předzápasové události však nic nezměnily na postupu Realu do osmifinále Ligy mistrů. I po vyhraném duelu se však řešily údajné rasistické nadávky Prestianniho z prvního zápasu na adresu Viníciuse.
„Jsou důležitější věci než fotbal. Myslím, že UEFA udělala nejlepší rozhodnutí, když nemohl nastoupit,“ řekl Aurélien Tchouaméni.
O tom, s kým se Bílý balet utká v osmifinále, rozhodne páteční los. Ve hře je Manchester City, nebo Sporting Lisabon.
„Jsem si jistý, že cestování do Lisabonu bude kratší, což je lepší. Nakonec je to ale jedno. Pokud chceme vyhrát Ligu mistrů, musíme porazit každého,“ dodal francouzský záložník.









