FC Kodaň slaví klidný postup a v boji o Ligu mistrů může narazit na Slavii

Roli favorita potvrdili ve druhém předkole Ligy mistrů fotbalisté FC Kodaň, kteří porazili v odvetném zápase na vlastním hřišti velšský tým The New Saints 1:0 a po venkovní výhře 2:0 tak postupují do další fáze. Ve čtvrtém předkole se mohou utkat s pražskou Slavií.

Fotbalisté FC Kodaň splnili roli favorita.

Kodaň si z úvodního zápasu přivezla pohodový náskok 2:0 a doma si postup hlídala. Jedinou branku si favorit připsal v 52. minutě, kdy se trefil řecký záložník Jose Zeca. Dánský klub se ve třetím předkole utká s Crvenou zvezdou Bělehrad, která vyřadila finský HJK Helsinky po výsledcích 2:0 a 2:1.

Dramatický souboj přinesl duel mezi AIK Stockholm a Mariborem. Slovinský klub v úvodním utkání vyhrál doma 2:1, ve Švédsku se však za stejného stavu pro domácí muselo prodlužovat. V něm se jako první radovali po brance Elyounousiho domácí, v 117. minutě však přesnou hlavičkou rozhodl o postupu Mariboru Cretu.

Karabach i Rosenborg jdou dál

V dalších zápasech potvrdil roli favorita ázerbájdžánský Karabach, který vyřadil irský Dundallk po výsledcích 1:1 a 3:0. Postup do třetího předkola slaví i norský Rosenborg, který i přes porážku 1:2 z úvodního utkání vyřadil běloruský BATE Borisov, když doma zvítězil 2:0.

Český mistr Slavia zasáhne do bojů až ve čtvrtém předkole a kromě dánského týmu mu hrozí ještě semifinalista letošního ročníku Ligy mistrů Ajax Amsterdam, Celtic Glasgow či Dinamo Záhřeb.