Článek
Jarošovi dal poprvé šanci dočasný kouč Fred Grim, který po debaklu od Galatasaraye 0:3 v minulém kole nahradil odvolaného Johna Heitingu. Už v šesté minutě po rohovém kopu český gólman vyrazil hlavičku Kolumbijce Ríose, ale než stačil znovu zaujmout pozici, překonal ho z voleje Švéd Dahl. V závěru zpečetil výsledek druhým gólem Lucemburčan Barreiro.
Osm porážek na evropské scéně v řadě je pro Ajax negativní klubový rekord a skóre 1:16 potvrzuje, kdo je nejslabším týmem v milionářské soutěži. Naopak trenér hostů José Mourinho se dočkal prvního bodového zisku v soutěži, v níž dvakrát slavil celkový triumf.

Brankář Ajaxu Vítězslav Jaroš při utkání proti Benfice.
Turecký mistr v úvodu soutěže schytal pětibrankový debakl ve Frankfurtu nad Mohanem, ale od té doby neznal nic jiného než vítězství. Jenže šest z osmi gólů dal Osimhen, nejlepší střelec soutěže dnes chyběl. Z africké kvalifikace si totiž přivezl nejen zklamání z toho, že Nigérie nebude na mistrovství světa, ale i svalové zranění.
Nahradit se ho pokusil Brazilec Sara a bombou z 25 metrů zatřásl tyčí, ale to bylo všechno. Lídr belgické ligy při třech prohrách po sobě v Lize mistrů dostal celkem 11 branek, ale v Istanbulu bránil bezchybně. A navíc po necelé hodině Kanaďan David rozhodl. Frustrovaní domácí sbírali žluté karty a Ünyay těsně před koncem uviděl i červenou.
| Fotbalová Liga mistrů - 5. kolo: |
|---|
| Ajax Amsterodam - Benfica Lisabon 0:2 (0:1) |
| Branky: 6. Dahl, 90. Barreiro. Rozhodčí: Jablonski (Něm.). |
| Galatasaray Istanbul - Saint-Gilloise 0:1 (0:0) |
| Branka: 58. David. Rozhodčí: Sánchez (Šp.). ČK: 89. Ünyay (Galatasaray). |
| Slavia Praha - Bilbao |
| Další zápasy: Bodö/Glimt - Juventus Turín, Borussia Dortmund - Villarreal, Chelsea - FC Barcelona, Manchester City - Leverkusen, Olympique Marseille - Newcastle, Neapol - Karabach. |







