Kat PSG se dotáhl na Rosického! Jsme devadesát minut od finále, ale zůstáváme pokorní, řekl hrdina Dortmundu

V 31 letech zažívá premiérovou sezonu ve fotbalové Lize mistrů. Je přímo pohádková. Útočník Dortmundu Niclas Füllkrug rozhodl gólem středeční úvodní osmifinále s Paris St. Germain (1:0), navíc se dotáhl na legendy německého klubu včetně bývalé opory Borussie Tomáše Rosického.

Niclas Füllkrug (vpravo) střílí gól na 1:0.

„Niclas ukázal extratřídu. Klobouk dolů před ním, jakým způsobem dal gól,“ rozplýval se zkušený stoper Dortmundu Mats Hummels. Velká chvíle hrdiny středečního utkání přišla ve 36. minutě. Obránce Nico Schlotterbeck vyslal pas za obranu, Füllkrug si míč v plné rychlosti zpracoval a překonal Gianluigiho Donnarummu. Díky jeho trefě je Borussia blíž k finále, které bude hostit londýnské Wembley.

Bývalý spoluhráč českého obránce Theodora Gebre Selassieho v Brémách, odkud ho Dortmund v létě vykoupil za 13 milionů eur (přibližně 325 milionů korun), je teprve třetím hráčem Borussie, který v jedné sezoně Ligy mistrů vstřelil tři góly a minimálně u tří asistoval. Společně se Švýcarem Stéphanem Chapuisatem a Tomášem Rosickým (v sezoně 2002/2003 přidal ke 3 gólům dokonce 4 asistence).

Füllkrug je navíc po Robertu Lewandowském (sezona 2012/2013) a Larsu Rickenovi (1996/1997) třetím hráče, který v jednom ročníku Ligy mistrů skóroval za Dortmund ve čtvrtfinále a semifinále.

„Nechci mluvit o sobě. Výsledek je výborný, ale i my jsme hodně trpěli. Soupeř nás v určitých fázích dostal pod velký tlak. Jsme devadesát minut od Wembley, ale zůstáváme pokorní,“ řekl Füllkrug.

„Dortmund je velmi silný na míči, chtěli jsme ho vysoko napadat. Při jedné situaci raději nakopli míč dopředu, obrana nezachytila pohyb Füllkruga, který naše zaváhání zkušeně využil,“ povzdechl si trenér francouzského mistra Luis Enrique, jehož tým na Signal Iduna Parku nastřelil dvakrát tyč.

Přitom před necelými třemi týdny se Füllkrug ocitl na lavičce a pod vlnou kritiky. Kvůli poklesu formy a devítizápasové sérii bez vstřeleného gólu. Kouč Edin Terzic mu však dal důvěru, 31letý útočník mu ji splácí. „Jsem za Niclase rád. Nicméně naše vítězství bylo dílem celého týmu. K postupu nám v odvetě stačí remíza, my ale chceme vyhrát i v Paříži,“ prohlásil Terzic.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj hostí města Praha a Ostrava.