Přestřelka v Madridu! Liverpool, Mönchengladbach i Bayern koncertovaly

Fotbalisté Realu Madrid ve třetím kole Ligy mistrů zdolali Inter Milán 3:2 a připsali si první vítězství ve skupině B. Domácí kapitán Sergio Ramos zaznamenal 100. soutěžní gól v dresu "Bílého baletu". Liverpool vyhrál v Bergamu suverénně 5:0 i díky hattricku Dioga Joty a potřetí naplno bodoval. Stoprocentní bilanci udržely také Bayern a Manchester City. Mnichovský obhájce trofeje díky skvělému závěru zvítězil v Salcburku 6:2, "Citizens" doma přehráli Olympiakos Pireus 3:0.

Sestřih zápasu fotbalové Ligy mistrů Real Madrid - Inter MilánVideo: O2 TV Sport

Sestřih zápasu fotbalové Ligy mistrů Atalanta Bergamo - FC Liverpool

Sestřih zápasu fotbalové Ligy mistrů Midtjylland - Ajax Amsterdam

Madridský tým poslal do vedení ve 25. minutě Karim Benzema, chvíli poté zvýšil hlavou jubilant Ramos. Inter ještě před pauzou snížil zásluhou Lautara Martíneze a argentinský útočník v 68. minutě připravil vyrovnávací branku pro Ivana Perišiče. "Nerazzurri" pak zahodili několik šancí a v 80. minutě o výhře Realu rozhodl střídající Rodrygo.

Mönchengladbach v Kyjevě deklasoval Šachtar Doněck 6:0. Hattrickem se blýskl útočník Alassane Pléa, který dal první tři branky v soutěži. Německý tým v sezoně LM poprvé naplno bodoval a poskočil do čela skupiny B. Druhé místo patří Realu o skóre před Šachtarem, poslední je Inter se dvěma body.

Borussia k výhře na Ukrajině nakročila už během úvodní půlhodiny, kdy se dvakrát trefil Pléa a do vlastní branky zamířil Valerij Bondar. Povedený první poločas hostů ve 44. minutě korunoval čtvrtým gólem Ramy Bensebaini. Německý tým dominoval i po změně stran. V 65. minutě zvýšil kapitán Lars Stindl a v 78. minutě Francouz Pléa zkompletoval hattrick. Šachtar nenavázal na dobré výkony z úvodních dvou duelů skupiny, v nichž porazil 3:2 Real a remizoval 0:0 s Interem..

V souboji o míč Dodo (vpravo) ze Šachtaru Doněck a Ramy Bensebaini z Borussie Mönchengladbach.

Liverpool souboj s Atalantou rozhodl už v prvním poločase, kdy se dvakrát trefil Jota. Krátce po změně stran náskok hostů navýšili Muhammad Salah a Sadio Mané. V 64. minutě portugalský útočník a zářijová posila z Wolverhamptonu Jota uzavřel hattrick. "Reds" dosáhli historicky nejvyšší pohárové výhry anglického týmu na hřišti italského soupeře.

Bayern v Salcburku nezachytil začátek a už ve čtvrté minutě otevřel skóre Mergim Berisha. Hosté ještě do pauzy stav otočili, když se prosadil Robert Lewandowski z penalty a vlastní branku si dal Rasmus Kristensen. V 66. minutě srovnal náhradník Masaja Okugawa těsně po příchodu na hřiště..

Útočník Atlética Madrid Luis Suárez po střetu s brankářem Lokomotiv Moskva Guilhermem.

Favorit ale překvapení nepřipustil a v závěrečné čtvrthodině nasázel čtyři góly. Přesně mířili Jérome Boateng, střídající Leroy Sané, znovu Lewandowski a Lucas Hernández. Bayern v LM natáhl rekordní vítěznou sérii na 14 utkání.

Manchester City poslal do vedení ve 12. minutě Ferran Torres. Španělská akvizice z Valencie se prosadila i ve třetím utkání v LM. Domácí pojistku přidal až v 81. minutě Gabriel Jesus a těsně před koncem uzavřel skóre náhradník Joao Cancelo. Svěřenci trenéra Pepa Guardioly také potřetí vstřelili soupeřům ve skupině C tři branky.

Atlético Madrid remizovalo 1:1 na hřišti Lokomotivu Moskva a ve skupině A udrželo druhé místo za Bayernem. Obě branky v ruské metropoli padly už v úvodním dějství. Na vedoucí gól hostujícího Josého Giméneze odpověděl Anton Mirančuk proměněnou penaltou. Španělské mužstvo mělo ve druhé půli velký tlak, ale Lokomotiv podržel brankář Guilherme, kterému také pomohlo břevno.

Přemožitel Slavie ze 4. předkola Midtjylland doma podlehl Ajaxu Amsterodam 1:2 a prohrál i historicky třetí duel v hlavní fázi Champions League. Anders Dreyer zaznamenal aspoň premiérový gól dánského celku v soutěži.

Stanice O2 TV Sport a O2 TV Fotbal nabídly všechny úterní duely z Ligy mistrů v přímých přenosech. Divák si díky multidimenzi může vybrat, jaký přenos chce sledovat. Moderátor Petr Svěcený přivítal ve studiu bývalého reprezentanta Tomáše Ujfalušiho a také Miroslava Jirkala, známého fotbalového experta a trenéra. Po skončení zápasů následují tradičně sestřihy ze všech zápasů a ohlasy ve studiu.
3. kolo základních skupin fotbalové Ligy mistrů:
Skupina A:
Lokomotiv Moskva - Atlético Madrid 1:1 (1:1)
Branky: 25. Anton Mirančuk z pen. - 18. Giménez.
Salcburk - Bayern Mnichov 2:6 (1:2)
Branky: 4. Berisha, 66. Okugawa - 21. z pen. a 88. Lewandowski, 44. vlastní Kristensen, 79. Boateng, 83. Sané, 90.+2 Hernández.