Kluž - Liberec 1:0Skvělý Bičík uchránil Liberec od pohromy. Slovan prohrál v Kluži gólem z penalty

53. Cadú (penalta) 1 : 0

Kluž

Už podruhé v krátké době mohou fotbalisté Liberce děkovat svému brankáři Davidu Bičíkovi. Díky němu odjeli z rumunské Kluže s přijatelnou porážkou 0:1 a v domácí odvetě příští týden by neměli být bez šancí na postup do play off Ligy mistrů. V liberecké sestavě chyběl kromě zraněného Nezmara překvapivě i kapitán Janů, který zůstal jen mezi náhradníky a pásku místo něj navlékl Štajner.

David Bičík opět v bráně Liberce čaroval. V Kluži vychytal několik vyložených šancí.

Nezmara zastoupil na místě stopera slovenský obránce Tóth a nebyl to z jeho strany zrovna povedený zápas. Obrana Liberce jako taková hodně hořela a nebýt brankáře Bičíka, mohlo to být hodně divoké.

Bičík zářil, stejně jako ve 2. předkole v Karagandě, kde Liberci vychytal postup. V první půli zlikvidoval domácím nejméně tři tutovky. Nejdřív vytáhl skvělý reflexivní zákrok při hlavičce Kapetanose, kterého nechali obránci trestuhodně volného.

Následně se vytáhl po teči senegalského útočníka Sougoua a ve 41. min. nohama vyrazil střelu Camory, který se řítil na branku z levé strany. Z místa, kde operoval Kušnír. A ten se trenérovi Šilhavému líbil tak, že ho o půli stáhl a místo něj nechal hrát Ukrajince Ljulku.

I Liberec měl v první půli jednu velkou šanci a Bosančič si musel hodně drbat hlavu po tom, co spálil. Po střele Šurala do tyče se k němu dostal balón, zbavil se obránce, ale z deseti metrů ani netrefil bránu.

V 52. min. Liberec kapituloval. Tóth přidržel ve vápně unikajícího Kapetanose a kapitán Cadú nařízenou penaltu v pohodě proměnil bombou doprostřed branky. Kdyby zanedlouho dokázal z nájezdu vyrovnat Štajner, bylo by to pro Liberec daleko veselejší. Na další šance se totiž už nezmohl. A jen díky Bičíkovi nebyla prohra vyšší: v nastaveném čase vychytal hrdina zápasu v tutovce Valenteho.

Třetí předkolo Ligy mistrů
Kluž - Liberec 1:0on-line
Branka: 53. Cadú z pen. Rozhodčí Yildirim (Tur.), žluté karty: Deac, Rada, Camora – Breznaník, Tóth, Hadaščok.
Kluž: Felgueiras - Pinto, Rada, Cadú, Camora - Bastos (80. Valente), Vass (78. Edimar), Muresan (46. Saré), Deac - Kapetanos, Sougou. Trenér: Andone.
Liberec: Bičík - Kušnír (46. Ljulka), Tóth, Kelič, Fleišman - Vácha - Šural, Bosančič, Breznaník - Štajner (89. Morozenko) - Hadaščok (67. Blažek). Trenér: Šilhavý.