ZNÁMKOVÁNÍ: Češi proti Švýcarům? Excelentní Vaclík, skvělý Kuchta, průměrní Hložek s Krejčím

Čeští fotbaloví reprezentanti vstoupili vítězně do Ligy národů A, v Edenu porazili 2:1 Švýcarsko. Čtvrteční zápas vyšel několika Čechům v čele s vynikajícím brankářem Vaclíkem, v hodnocení Sport.cz dostali nejlepší možnou známku. Naopak příliš se nedařilo Krejčímu a Hložkovi.

Český tým před utkáním se Švýcarskem.

Lukáš Kalvach, Václav Jurečka a Aleš Matějů nehodnoceni, na hřišti strávili méně než 20 minut.

Tomáš Vaclík
Jubilejní 50. zápas za A-tým mu vyšel náramně, Švýcarům zneškodnil čtyři obrovské šance. Proti gólové střele Okafora byl bezmocný.
1
David Zima
Solidně spolupracoval s Brabcem, byť se nevyvaroval zaváhání. Nikoli však zásadních. Rychlost Vargase a Sowa byla ale nad jeho možnosti.
2
Jakub Brabec
Kraloval ve vzduchu. Vyřešil spoustu situací kolem vlastní šestnáctky. Měl prsty ve vyrovnávací trefě Švýcarů, mezi penaltou a malým vápnem přišel o míč.
2
Ladislav Krejčí II
Nastoupil poprvé v základu, v úvodu dvakrát zaváhal, Vaclík naštěstí obě situace zachránil. Po přestávce se nechytil s Widmerem, který následnou šanci neproměnil.
3
Vladimír Coufal
Po jeho dlouhém autu se trefil Kuchta. Štírek Vargas ho několikrát provětral. Tyč po jeho pumelici se třese možná ještě teď.
1
Michal Sadílek
Agilní, jako vždy. Prostě motorová myš. Neustále se nabízel, byl často u míče. Výborně četl hru, zdařile čistil prostor před stopery. Navrch připravil šanci Hložkovi.
1
Tomáš Souček
Pracoval na velkém prostoru, platný při obranných standardkách. Škoda, že nezkrotil Hložkovu přihrávku, šel by sám na brankáře. Do bývalé formy mu ale pořád něco schází.
2
Jaroslav Zelený
Dozadu spolehlivý, zodpovědnost má v povaze. V prvním poločase skvěle ukopl míč Sowovi, který se už už řítil na Vaclíka.
2
Jakub Jankto
V první půli pohotově vystřelil pravačkou, vzápětí Sommer přečetl jeho pokus o obstřel. Vyšlo mu to do třetice, byl z toho vítězný gól. Byť byl nakonec označen jako vlastní.
2
Jan Kuchta
Díky své důslednosti využil zaváhání švýcarské obrany, získal českému týmu vedení. Po průniku připravil šanci Janktovi.
1
Adam Hložek
Dokázal podržet míč, hezky přiťukl míč Janktovi hlavou do šance. V koncovce ale cítit nebyl. Ve druhé půli zazdil tutovku, ze tří kroků nedokázal trefil branku.
3
Ondřej Lingr
Byť strávil na trávníku necelou půlhodinku, byl cítit. I díky tomu, že Švýcaři ve snaze vyrovnat otevírali obranu. V nastavení netrefil v dobré pozici.
2
Jakub Pešek
Během pobytu na hřišti se snažil o přečíslení, jeho rychlost na hosty platila, znamenal pro ně nebezpečí. Do šance se ale nedostal.