PSG - Auxerre 5:0Fotbalisté PSG si ve francouzské lize zastříleli

Fotbalisté Paris Saint-Germain v nedělním 15. kole francouzské ligy na domácím hřišti deklasovali Auxerre 5:0 a jsou stále bez porážky. Úřadující francouzští šampioni zvítězili popáté v řadě a na druhý Lens mají náskok pěti bodů.

Neymar (vlevo) slaví s Mbappém svůj gól.

Skóre zápasu otevřel v 11. minutě po pohledné akci na jeden dotyk Mbappé a 12. gólem v sezoně se v čele tabulky střelců odpoutal od spoluhráče Neymara.

Na 2:0 zvýšila pět minut po začátku druhého poločasu letní posila PSG Carlos Soler. O šest minut později přidal třetí gól Hakimi. Solera následovaly další dvě letní posily, když se v závěrečné desetiminutovce prosadili střídající Sanches a Ekitike.

Utkání Monako - Marseille nedohrál marocký reprezentant Amín Harít, který si zřejmě vážně poranil koleno a nejspíš přijde o mistrovství světa. Na hřišti ho nahradil Dimitri Payet a přihrál v druhém poločase na oba góly hostů, kterým zajistil výhru v osmé minutě nastavení Sead Kolašinac.

Francouzská fotbalová liga - 15. kolo:
Paris St. Germain - Auxerre 5:0 (11. Mbappé, 51. Soler, 57. Hakimi, 81. Sanches, 84. Ekitike),
Brest - Troyes 2:1 (53. Del Castillo z pen., 77. Mounié z pen. - 60. vlastní Chardonnet)
Lille - Angers 1:0 (36. Djaló)
Montpellier - Remeš 1:1 (90.+1 Delaye - 87. Munetsi)
Nantes - Ajaccio 2:2 (71. Blas, 89. Ganago - 57. Belailí z pen., 67, Hamouma)
Štrasburk - Lorient 1:1 (87. Diallo - 5. Moffi)
Monako - Marseille 2:3 (45. Ben Yedder z pen., 73. Volland - 35. Sánchez, 84. Veretout, 90.+8 Kolašinac)