Fotbalisté PSG v lize zabrali a díky Mbappého hattricku porazili Montpellier

Fotbalisté Paris St. Germain po třech remízách za sebou ve francouzské lize zabrali a díky hattricku Kyliana Mbappého porazili 6:2 Montpellier. V tabulce obhájci titulu mají po 26 kolech náskok dvanácti bodů před Brestem.

Útočník Paris St. Germain Kylian Mbappé se raduje z branky

O záchranu bojující Montpellier dělal favoritovi problémy jen v prvním poločase, kdy dokázal vymazat dvoubrankovou ztrátu. Parist St. Germain ale další zaváhání nedovolil a po přestávce dvěma rychlými góly rozhodl.

V 50. minutě poslal hosty do vedení druhým zásahem v zápase Mbappé a tři minuty nato se prosadil I Kang-in. V 63. minutě završil Mbappé hattrick a 24. brankou v sezoně zvýraznil vedení v pořadí střelců. Na konečných upravil těsně před koncem Nuno Mendes.

Francouzská fotbalová liga – 26. kolo:
Brest – Lille 1:1 (80. Stariano - 67. David)
Clermont – Le Havre 2:1 (12. a 45.+4 z pen. Cham - 45.+1 Ayew)
Monako – Lorient 2:2 (27. vlastní Mendy, 60. Fofana - 1. vlastní Singo, 90.+4 Bakayoko), Remeš - Mety 2:1 (3. Diakite, 79. Itó - 15. Atta)
Rennes – Marseille 2:0 (21. Terrier, 78. Bourigeaud z pen.)
Montpellier – Paris St. Germain 2:6 (30. Nordin, 45.+1 Savanier - 22., 50. a 63. Mbappé, 14. Vitinha, 53. I Kang-in, 89. Mendes)