Lens - Bordeaux 3:2Hořká premiéra pro českého kouče Plašila! Jeho tým zůstává na dně

Fotbalisté Bordeaux prohráli ve 24. kole na hřišti Racingu Lens 2:3 a nadále zůstávají ve francouzské poslední. Klubu z jihozápadního pobřeží Francie nepomohlo ani odvolání trenéra Vladimira Petkoviče, jehož roli provizorně převzal jeho asistent a bývalý český reprezentant Jaroslav Plašil. Domácí získali tříbrankový náskok už během prvních 26 minut. Do přestávky ještě stihl snížit honduraský útočník Alberth Elis, po změně stran už jen snižoval Korejec Ui-Jo Hwang.

Bývalý reprezentační záložník Jaroslav Plašil má za sebou debut coby hlavní trenér Girondins Bordeaux.

Domácí, kteří jsou v soutěži osmi, vedli po necelé půlhodině už 3:0. Bordeaux se povedlo po přestávce snížit na rozdíl jediné branky, ale pátou porážku z posledních šesti utkání neodvrátilo. Na barážovou příčku i první nesestupovou pozici ztrácí jen bod.

"Být poslední bolí. Věděli jsme, že to bude těžký zápas, což se potvrdilo. Musíme zvednout hlavy, pokusit se něco změnit a zabrat," citoval Plašila L'Équipe. "Musíme se snažit vidět to pozitivní. Dokázali jsme se dotáhnout na jeden gól, to znamená, že ten tým má vnitřní sílu a něco umí. Na to se musíme zaměřit. Ať už byla porážka zasloužená, nebo ne, prohráli jsme. Dostat tři góly za třicet minut je hodně mrzuté," prohlásil bývalý záložník Monaka či Pamplony.

Plašil, který za Bordeaux dlouho hrál a v roce 2019 v jeho dresu ukončil kariéru, nahradil na lavičce Vladimira Petkovice. Bývalý kouč švýcarské reprezentace či Lazia Řím byl kvůli špatným výsledkům odvolán v pondělí. Vedením mužstva šestinásobných francouzských šampionů byl dočasně pověřen Plašil, který dosud působil v roli asistenta.

Francouzská fotbalová liga - 24. kolo:
Monako - Lorient 0:0
Angers - Štrasburk 0:1 (11. Gameiro)
Brest - Troyes 5:1 (7. a 27. Satriano, 49. a 67. Honorat, 82. Mounie - 45. Rami)
Clermont - St. Etienne 1:2 (39. Hountondji - 71. Camara, 82. Kolodziejczak)
Nantes - Remeš 1:0 (17. Simon)
Lens - Bordeaux 3:2 (10. Kalimuendo, 22. Kakuta z pen. 26. Fofana - 33. Elis, 53. Hwang I-čo)
Mety - Marseille 1:2 (52. Maiga - 26. Bakambu, 82. Milik).