Monako - PSG 3:0Monako si smlslo na Mbappém a spol.

Fotbalisté Paris St. Germain ve 29. kole francouzské ligy na hřišti Monaka utrpěli debakl 0:3. Suverénní lídři tabulky venku prohráli čtvrté soutěžní utkání za sebou, z toho třetí v domácí soutěži.

Zklamaná hvězda PSG Kylian Mbappé

Ve 25. minutě otevřel skóre monacký kapitán Ben Yedder a v 68. minutě ho napodobil Volland. Krátce před koncem útočník Ben Yedder přidal další branku z penalty a se 17 góly vystřídal v čele tabulky střelů Mbappého z PSG, který si připsal jen žlutou kartu.

Pařížané navzdory další ztrátě mají blízko k mistrovskému titulu. Svěřenci trenéra Pochettina vedou o 12 bodů před Marseille. Olympique zdolal třetí Nice 2:1. Domácí góly dali Milik z penalty a střídající Bakambu, v závěru snížil Lemina.

Francouzská fotbalová liga - 29. kolo:
Monako - Paris St. Germain 3:0 (25. a 84. z pen. Ben Yedder, 68. Volland),
Angers - Brest 1:0 (39. Boufal),
Bordeaux - Montpellier 0:2 (11. Wahi, 16. Mollet),
Lorient - Štrasburk 0:0
Rennes - Mety 6:1 (40., 54. a 64. Guirassy, 18. z pen. a 27. Terrier, 58. Traoré - 87. Mafouta),
Remeš - Lyon 0:0,
Marseille - Nice 2:1 (45.+3 Milik z pen., 89. Bakambu - 90.+2 Lemina).