Montpellier - PSG 1:3PSG zdolalo ve francouzské lize Montpellier, Mbappé se zranil

Fotbalisté Paris St. Germain v 21. kole francouzské ligy zvítězili 3:1 na hřišti Montepellieru, přišli ale o zraněnou hvězdu Kyliana Mbappého. Pařížané navýšili náskok v čele soutěže na pět bodů před Marseille, která si poradila 2:0 s Nantes. Dosud druhé Lens prohrálo 0:1 s Nice a je třetí.

Hvězda PSG Lionel Messi během utkání s MOntpellierem.

Nejlepší střelec posledních čtyř sezon Ligue 1 Mbappé prožil smolný večer. V úvodu neproměnil pokutový kop a gólmana Lecomta nepřekonal ani napodruhé, když se penalta kvůli prohřešku bránících hráčů opakovala.

Ze hřiště musel v 21. minutě, kvůli zranění nedohrál první poločas ani stoper Sergio Ramos.

V 55. minutě přesto přesto poslal obhájce titulu do vedení Fabio Ruiz. Španělský záložník navíc v 72. minutě připravil druhou trefu Lionelu Messimu. V závěru snížil Arnaud Nordin, pojistku ale záhy přidal další střídající hráč Warren Zaire-Emery. PSG uspělo venku po předchozích dvou porážkách.

Francouzská fotbalová liga - 21. kolo:
Angers - Ajaccio 1:2 (13. Sima - 65. Soumano, 90.+4 El Idrissy)
Lille - Clermont 0:0
Nantes - Marseille 0:2 (57. vlastní Victor, 90.+3 Únahí)
Remeš - Lorient 4:2 (44. z pen., 61. a 64. Balogun, 51. Doumbia - 10. Le Fee, 36. Koné),
Toulouse - Troyes 4:1 (16. Dallinga, 36. Chaibi, 55. Van den Boomen z pen., 88. Onaiwu - 12. M. Baldé z pen.)
Lens - Nice 0:1 (57. Laborde)
Lyon - Brest 0:0, Monako - Auxerre 3:2 (11. Ben Yedder, 30. Ben Seghir, 82. Embolo - 68. Abline, 84. Da Costa)
Montpellier - Paris St. Germain 1:3 (89. Nordin - 55. Ruiz, 72. Messi, 90.+2 Zaire-Emery)
Rennes - Štrasburk 3:0 (3. a 21. Gouiri, 51. Doué)