Rozhodčí přerušil derby St. Etienne s Lyonem kvůli dýmovnici

PAŘÍŽ

Utkání francouzského Ligového poháru mezi fotbalisty St. Etienne a Olympique Lyon přerušil rozhodčí kvůli dýmovnici na hřišti. Hráči museli během vypjatého regionálního derby, ve kterém zvítězil Lyon 2:1, na pět minut do šaten.

Dýmovnice přiletěla k brankové čáře v 66. minutě středečního zápasu, když sudí odpískal pokutový kop ve prospěch Lyonu, který tak mohl zvýšit vedení na 2:0. Rozhodčí okamžitě sprintoval k postranní čáře a hráče odvedl do šaten.

Když se fotbalisté na hřiště vrátili, útočník Michel Bastos penaltu proměnil a za svá gesta při oslavě dostal žlutou kartu. "Patřilo to mé manželce, je mi líto, jestli mou oslavu někdo špatně pochopil. Fanoušky jsem provokovat nechtěl," omlouval se Brazilec.

Další pokračování regionálního derby je na řadě už v sobotu, kdy Lyon v lize přivítá svého rivala na domácím stadiónu.