Jarolím: Hrajeme i na riziko, přesto věřím, že hráči mé filozofii uvěří

Mladá Boleslav

Co víc si může přát. Fotbalový národ si naklonil výsledkem i předvedenou hrou. Debutující kouč Karel Jarolím dovedl reprezentaci k výhře 3:0 nad Arménií, navíc v Mladé Boleslavi, kde až donedávna působil. „Čekal jsem upřímně, že přijde víc lidí, národní tým tady ještě nebyl. Ale ti co přišli, se snažili nás podpořit,“ říká trenér k atmosféře svojí premiéry.

Trenér Karel Jarolím po utkání s ArméniíVideo: Sport.cz

Dodali jste si optimismu pro nedělní start kvalifikace se Severním Irskem. Můžete být spokojený.

Brali jsme zápas jako přípravu na neděli, to bude podstatné utkání. Jsem spokojený s výkonem, chutí i odhodláním mužstva. Každý odehrál 45 minut, obě mužstva podala zodpovědný výkon a bylo tam, co jsme po nich chtěli. Herní projev plus góly, to mi dělá radost. Psychicky by nám to mělo pomoci k dobrému vstupu do kvalifikace.

Uvěří teď hráči snadněji vaší filozofii?

Věřím, že jo. Chceme hrát ofenzívně, trochu i na riziko, protože pak je složitější pochytat všechny brejky soupeře. Je to hlavně otázka na hráče. Snad je to bude i bavit, no...

Nejste sám překvapen? Jen dva tréninky - a ono to šlo.

Je vidět, že máme inteligentní hráče. Je to i o práci, abychom předváděli týmový výkon.

Máte už jasno o sestavě na neděli?

Jste na mě moc rychlí. Něco se mi v hlavě promítá, ale v klidu se vyspím. Něco mi zápas samozřejmě ukázal.

Chcete někoho z hráčů vyzdvihnout?

Nebudu nikoho chválit zvlášť, aby nebyl moc namyšlený. Jen řeknu, že debutanti Pokorný a Sýkora zvládli premiéru velmi dobře.

A co Václav Kadlec? Bral byste, aby se vrátil do Sparty a měl ho tak na očích?

Přehled o hráčích obecně máme, ale pokud by hrál tady, mohl bych ho vidět každý týden naživo. Nezklamal, potvrdil, že má kvality, aby v reprezentaci působil.

Hráči si pochvalují, že když hráli jen poločas, byli svěží. Jak je udržíte svěží do neděle?

Řeknu jim i před Irskem, že budou hrát jen poločas - a uvidíme, co z toho vzejde... (smích) Je to i o hlavě. (V kvalifikačním zápase jsou samozřejmě možná jen tři střídání - pozn. red.)

Jak dopadne nedělní kvalifikační duel MS 2018 mezi Českem a Severním Irskem?