Češi proti Belgii: Nejlepší zaskakující Staněk, zápas nevyšel Barákovi

Brusel/Praha

Čeští fotbaloví reprezentanti v nedělním duelu světové kvalifikace na Belgii podle očekávání nestačili, padli 0:3. Absencemi zasažený tým výkonem neoslnil, vyšla mu jen krátká pasáž v úvodu druhého poločasu. V hodnocení Sport.cz obdržel nejlepší známku brankář Jindřich Staněk (dvojku), na pětku zahrála hned trojice hráčů.

Čeští fotbaloví reprezentanti před kvalifikačním utkáním MS 2022 s Belgií v Bruselu.

Známkuje se jako ve škole, nejlepší jednička, nejhorší pětka.

Tomáš Vaclík, Alex Král a Tomáš Wiesner nehodnoceni, na hřišti strávili méně než 20 minut.

Jindřich Staněk
AC Sparta Praha
Mezi tyče naskočil ve 14. minutě za zraněného Vaclíka. Dvakrát skvěle vychytal Lukaka, za obdržené góly vinu nenese.
2
Vladimír Coufal
FC Slovan Liberec
Štírek Carrasco ho několikrát rozkýval a následně obešel. K ofenzívním výpadům se tentokrát příliš nedostal. U Hazarda před druhou trefou byl pozdě.
3
Filip Kaša
FC Baník Ostrava
Prožil křest ohněm. Reprezentační premiéru začal zle, v úvodu mu pláchl Lukaku a propálil Vaclíka. Bylo znát, že takové kvalitě ještě nikdy v kariéře nečelil.
5
Tomáš Kalas
Chelsea F.C.
Často se potkával s Lukakem. Málokdy mu dokázal vypíchnout míč, většinou si ho Belgičan odstavil tělem. Ve vzduchu si odvedl své.
4
Aleš Matějů
Měl zřejmě jen defenzivní noty, dopředu se prakticky nedostával. Zaváhal při třetí brance, celkově ničím nezaujal.
5
Tomáš Holeš
FC Hradec Králové
Proti Bělorusku zaskakoval na stoperu, v Bruselu se vrátil do středu zálohy. Prakticky jen bránil, zapadl do české mizérie.
4
Tomáš Souček
Snažil se zapojovat do rozehrávky, vysoce platný při obranných standardkách. Dostal se ke střele, trefil ale přesně místo, kde stál Courtois.
3
Adam Hložek
Začal solidně. Blýskl se individuální akcí, ránu mu bohužel zblokovala belgická obrana. Pak se na dlouhé minuty vytratil. Po hodině vykouzlil parádní ránu.
3
Antonín Barák
1. FK Příbram
Dlouho neviditelný. Poprvé na sebe upozornil, když dostal žlutou kartu. Před druhým gólem domácích se pozdě vrátil.
5
Jakub Pešek
V prvním poločase se mihl pouze v jedné akci, kterou belgická obrana zastavila za cenu žluté karty. Po přestávce ožil. Vyslal do úniku Vydru, pokusil se o střelu.
3
Matěj Vydra
Česko
Za Burnley odehrál na podzim 18 minut, na jeho herní pohodě to bylo vidět. V úvodu druhé půle šel sám na Courtoise, ale tutovku neproměnil.
5
Stanislav Tecl
Odehrál posledních 25 minut, do šance se nedostal. Dobře ale sklepl míč pro Holeše, jehož střelu Belgičané zblokovali.
4
Jaromír Zmrhal
SK Slavia Praha
Za pětadvacet minut neměl moc šancí něco předvést. V nastavení se prosadil k hlavičce, nenasměroval ji však přesně.