Hlavní obsah

Čtyři omluvenky pro Šilhavého, vrací se Krmenčík a nastupuje nováček ze Sparty

dos, zpSport.cz
8. 11. 2021 12:02Aktualizováno 8. 11. 2021 12:26

Hned čtyři omluvenky obdržel trenér národního týmu Jaroslasv Šilhavý. Obránce Ondřej Čelůstka, záložník či útočník Adam Hložek, záložník Petr Ševčík a obránce Tomáš Wiesner vypadli ze zdravotních důvodů z nominace české fotbalové reprezentace. Před závěrečnými zápasy v letošním roce proti Kuvajtu a Estonsku naopak dostali dodatečnou pozvánku Milan Havel, Jan Kopic, Jan Sýkora (všichni Plzeň), Michael Krmenčík (Slavia) a poprvé v kariéře také Filip Panák (Sparta).

Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Michael Krmenčík během tréninku fotbalové reprezentace.Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Článek

Minulé úterý oslavil 26. narozeniny a po střízlivé oslavě dostává jednu odměnu za druhou. Zápas Evropské ligy v Lyonu, teď dokonce první pozvánku do národního týmu. Sparťanský obránce Filip Panák si tři roky procházel neuvěřitelnou kalvárií zranění a pomalu začal uvažovat, jestli nemá s fotbalem praštit.

Až letos v létě se vrátil a skočil rovnýma nohama do základní sestavy Sparty. „Ještě před půl rokem bych si nedokázal představit, že se budu připravovat na zápas v Lyonu. Jsem strašně rád, že tady můžu být. Olympique beru jako odměnu celkově, nejen k narozeninám. Evropská liga je soutěž, kterou si spousta hráčů vysnila. A mě se splnilo si ji zahrát," líčil před utkáním, které Pražané prohráli 0:3.

Teď navíc Panák poprvé v kariéře dostal také pozvánku do reprezentace. Nahradí v týmu svého zraněného sparťanského parťáka ze stoperské dvojice Ondřeje Čelůstku. Nemá ani příliš zkušeností z mládežnických reprezentací, protože v minulosti si připsal jen dva starty v přípravě za výběr do jednadvaceti let.

Patrik Schick chybí v nominace fotbalové reprezentace. Dodatečně povolaný může být KrmenčíkVideo: Sport.cz, FAČR

Jan Sýkora se do reprezentace vrací po více než třech letech. Sedmadvacetiletý záložník naposledy oblékl dres národního týmu v září 2019 proti Rusku. Celkem má na kontě deset mezistátních zápasů a jeden gól.

Naopak dlouhodobě patří do národního týmu obránce Milan Havel, záložník Jan Kopic a útočník Michael Krmenčík, který je při absenci Patrika Schicka nejlepším střelcem aktuálního výběru.

Česká reprezentace bojuje v závěru kvalifikace o postup na mistrovství světa 2022 stále ještě o druhé místo, které jí může v březnové baráži zajistit pozici nasazeného týmu. Los baráže proběhne po reprezentačním srazu 26. listopadu.

Všichni dodatečně povolaní hráči se budou hlásit už v pondělí v hotelu NH Prague City. Reprezentace odpoledne absolvuje první trénink a zahájí přípravu na utkání proti Kuvajtu (11. listopadu v Olomouci) a Estonsku (16. listopadu v Praze). Vstupenky na oba zápasy jsou k dostání na webu vstupenkyfotbal.cz.

Reklama

Sdílejte článek
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS v hokeji 2022 ve Finsku

Mistrovství světa ve Finsku probíhá od 13. do 29. května 2022, dějištěm šampionátu jsou letos finská města Helsinky a Tampere. Češi, které vede finský trenér Kari Jalonen, vstoupili do turnaje 14. května vítězným zápasem s Velkou Británií.