Hlavní obsah

Argentinci se vrátili domů po finálové porážce na MS bez Messiho a dalších hvězd

Aktualizováno

Bez Lionela Messiho a řady dalších hvězd se v pondělí večer vrátili argentinští fotbalisté po prohraném finále mistrovství světa do vlasti. Navzdory porážce 0:1 v prodloužení se Španělskem na národní tým čekalo v deštivém počasí množství fanoušků, kteří obklopili zhruba čtyřkilometrovou trasu z letiště v Buenos Aires do sídla fotbalové federace (AFA).

Argentinskou reprezentaci v autobuse vítaly davy fanouškůVideo: Reuters

Článek

Ve výpravě chyběl kapitán Messi, který stejně jako jeho spoluhráč z Interu Miami Rodrigo De Paul zamířil z East Rutherfordu přímo na Floridu. Do svých klubů nebo za odpočinkem odcestovali z USA rovněž další opory jako Enzo Fernández, Lautaro Martínez či Julián Álvarez.

Pro národní tým byl u letadla připraven červený koberec s čestnou stráží, při výstupu hrála svěřencům trenéra Lionela Scaloniho vojenská kapela. Autobusem pak všichni odjeli do sídla AFA, kde je vítal dav fanoušků. Žádné oficiální oslavy ale v plánu nejsou.

MS ve fotbale 2026

Třiadvacáté mistrovství světa ve fotbale se konalo od 11. června do 19. července 2026. Poprvé v historii ho hostily tři země - USA, Kanada a Mexiko. Titul světových šampionů získalo Španělsko, které ve finále porazilo obhajující Argentinu. Po 20 letech se turnaje účastnilo také Česko, vypadlo ale už v základní skupině.