Hlavní obsah

Fanoušci na MS v Kataru nebudou muset být očkovaní proti covidu

29. 9. 2022 13:15

Fanoušci na fotbalovém mistrovství světa v Kataru nebudou muset být očkovaní proti koronaviru. Při příletu do země se však musí prokázat negativním testem.

Foto: Kai Pfaffenbach, Reuters

Fotbalový stadion pro MS v Al Chúru v Kataru. Ilustrační foto

Článek

Dnes o tom informovali organizátoři šampionátu. Uvedli také, že všichni příznivci ve věku 18 let a víc musí mít také staženou aplikaci, která monitoruje jejich pohyb a zdravotní stav.

Negativní test při příletu nesmí být v případě PCR testu starší než dva dny. V případě antigenního testu den. Antigenní test musí mít potvrzení o provedení zdravotnickým personálem, samotesty nebudou uznány.

Opatření se týkají všech osob ve věku nad šest let bez ohledu na to, jestli jsou očkovaní, nebo ne. Další testy fanoušci v průběhu šampionátu podstoupit nemusí, výjimkou je pouze případ, kdy se u nich objeví příznaky nemoci.

"Pokud by byl někdo v průběhu šampionátu pozitivně testován, bude v souladu s opatřením ministerstva zdravotnictví umístěn do izolace," uvedli pořadatelé s tím, že jde o pět dní v izolaci a poté pět dní s rouškou. Ty jinak budou povinné pouze ve zdravotnických zařízeních a veřejné dopravě.

Reklama