Švýcarsko - Nový Zéland 0:0Fotbalistky Nového Zélandu s českou trenérkou dohrály na MS ve skupině

Fotbalistky Nového Zélandu s českou trenérkou Jitkou Klimkovou po remíze 0:0 se Švýcarskem vypadly jako první pořadatelská země mistrovství světa už ve skupině. Evropanky naopak postoupily do osmifinále, kam je po výhře 6:0 nad Filipínami doprovodilo Norsko.

Česká trenérka Jitka Klimková před zápasem mezi Novým Zelandem a Švýcarskem na MS ve fotbale v Austrálii a na Novém Zélandu.

Nový Zéland zakončil skupinu stejně jako Norsko se ziskem čtyř bodů, ale o postupu evropského celku rozhodlo lepší skóre. Skupinu s pěti body vyhrály Švýcarky. Už dříve si místo v osmifinále zajistilo Japonsko, Španělsko a Švédsko.

Ve skupině H Maroko v Adelaide nečekaně porazilo 1:0 Koreu a při premiérové účasti na šampionátu se dočkalo prvního vítězství i vstřeleného gólu. Jedinou branku dala v šesté minutě Ibtísam Džrajdíová.

Maroko, za které Núhajla Banzínová jako první hráčka na mistrovství světa dospělých nastoupila s hidžábem, tak udrželo šanci na postup do vyřazovací části. Korea má před závěrečným kolem také ještě teoretickou naději.

Němky překvapivě padly

Ve hře ji udržela nečekaná ztráta úřadujících vicemistryň Evropy z Německa, které prohrály 1:2 s Kolumbií. Jihoameričanky se tak s šesti body ujaly vedení v tabulce a v posledním kole proti Maroku jim postup zajistí i remíza.

Dvojnásobné mistryně světa Němky, které na šampionátu ve skupině prohrály poprvé od roku 1995 a celkově teprve podruhé, mají stejně jako Maroko tři body. Pokud však porazí Koreu, projdou do osmifinále.

Kolumbii poslala do vedení v 52. minutě Linda Caicedová, která v týdnu zkolabovala na tréninku. O vyrovnání se postarala německá kapitánka Alexandra Poppová z penalty, ale výhru Jihoameričankám zajistila v nastavení Manuela Vanegasová hlavičkou po rohu.c