Jamesová dostala za šlápnutí na soupeřku na MS fotbalistek trest na dva zápasy

Anglická fotbalistka Lauren Jamesová dostala za šlápnutí na soupeřku v osmifinále mistrovství světa proti Nigérii trest na dva zápasy. Jednadvacetiletá útočnice Chelsea přijde o sobotní čtvrtfinále v Sydney proti domácí Austrálii a případné semifinále. Na šampionátu může zasáhnout až do finále, pokud do něj Angličanky postoupí. Trest jí uložila disciplinární komise FIFA.

Angličanka Lauren Jamesová a Nigerijka Michelle Alozieová.

Jamesová šlápla v 87. minutě na ležící nigerijskou obránkyni Michelle Alozieovou a dostala nejprve žlutou kartu. Po zásahu videorozhodčího byla vyloučena. Utkání skončilo po 120 minutách bez branek. Úřadující mistryně Evropy z Anglie postoupily po vítězství v penaltovém rozstřelu 4:2.

Jamesová se po zápase za své jednání omluvila. S třemi góly a třemi asistencemi je mladší sestra obránce Chelsea a anglické reprezentace Reece Jamese nejproduktivnější hráčkou týmu na turnaji.