Hlavní obsah

Myslím, že jsme konečně fotbalový národ, řekl Eustáquio po vyřazení Kanady

Přestože fotbalisté Kanady podlehli v osmifinále mistrovství světa Maroku 0:3, podle Stephena Eustáquia dosáhli na domácím šampionátu svého cíle. Kanada je teď konečně fotbalový národ, uvedl devětadvacetiletý záložník v rozhovoru s TSN.

Foto: Troy Taormina, Reuters

Zklamaný Stephen Eustáquio

Článek

Kanada je prvním ze tří spolupořadatelů šampionátu, který se s turnajem rozloučil. I tak dosáhli Marschovi svěřenci při své třetí účasti na MS postupem mezi šestnáct nejlepších největšího úspěchu. „Myslím, že jsme konečně fotbalový národ. V každém okamžiku jsme cítili lásku z domova, od Kanaďanů,“ řekl Eustáquio po utkání v americkém Houstonu.

„Mladí hráči u nás potřebují vaši podporu v následujících čtyřech letech, abychom si mohli být jisti, že na příštím mistrovství světa dojdeme ještě dál,“ apeloval Eustáquio na fanoušky v kolébce ledního hokeje.

Kanaďané opustili turnaj se vztyčenou hlavou. „Jsem velice hrdý. Myslím, že jsme odehráli skvělý turnaj. Abych byl upřímný, byli jsme vynikající až do poločasu tohoto zápasu. Myslím, že by na nás měli být všichni doma hrdí,“ uvedl Eustáquio, který gólem v nastaveném čase rozhodl v prvním kole vyřazovací fáze o postupu přes Jihoafrickou republiku.

V prvním poločase gól nepadl, Maročané se třikrát prosadili po přestávce. Kanaďané byli přitom v řadě statistických ukazatelů lepším týmem, přestože se znovu museli obejít bez kapitána Alphonsa Daviese. „Necítil se dobře. Den před zápasem podstoupil magnetickou rezonanci a všechno bylo v pořádku. Ale dnes se moc necítil a my jsme nechtěli riskovat. Bylo to pro něj a jeho kariéru správné rozhodnutí,“ uvedl kouč Marsch.

Hvězda Bayernu Mnichov byla od začátku května mimo hru kvůli zranění stehenního svalu. Na MS stihla odehrát jen závěrečnou čtvrthodinu proti JAR. „Trenér se mě zeptal, jestli jsem stoprocentně připravený. Upřímně jsem mu řekl, že ne. Chtěli jsme na hřišti kluky, kteří jsou absolutně fit. Cítil jsem, že tak na tom ještě úplně nejsem,“ řekl Davies.

MS ve fotbale 2026

Třiadvacáté mistrovství světa ve fotbale se konalo od 11. června do 19. července 2026. Poprvé v historii ho hostily tři země - USA, Kanada a Mexiko. Titul světových šampionů získalo Španělsko, které ve finále porazilo obhajující Argentinu. Po 20 letech se turnaje účastnilo také Česko, vypadlo ale už v základní skupině.