Španělsko - Švýcarsko 5:1Španělské fotbalistky daly Švýcarkám pět gólů a jsou poprvé ve čtvrtfinále MS

Španělské fotbalistky postoupily na mistrovství světa poprvé do čtvrtfinále. V Aucklandu pětkrát pokořily švýcarskou obranu, která ve skupině ani jednou neinkasovala, a po výhře 5:1 slaví historický úspěch. První osmifinále tohoto šampionátu sledovalo na stadionu 43.217 fanoušků, což je rekord při fotbalovém zápase na Novém Zélandu.

Fotbalistky Španělska slavící postup do čtvrtfinále.

Skóre otevřela už v páté minutě Aitana Bonmatíová a byť si pak Španělky daly kuriózně vlastní gól téměř z poloviny hřiště, do poločasové pauzy se prosadily Alba Redondová, podruhé Bonmatíová a Laila Codinová. Pátou trefu přidala v 70. minutě Jennifer Hermosová.

Španělské fotbalistky v pátečním čtvrtfinále narazí na vítěze nedělního duelu mezi obhájcem stříbra Nizozemskem a Jihoafrickou republikou. Dnes se ještě utkají ve Wellingtonu Japonky a Norky.