Hlavní obsah

Trenér Petrakov věnoval ukrajinské vítězství krajanům bojujícím s Rusy

2. 6. 2022 9:51

Trenér ukrajinské fotbalové reprezentace Oleksandr Petrakov věnoval středeční vítězství 3:1 ve Skotsku v semifinále play off o postup na mistrovství světa své vlasti a krajanům, kteří vzdorují ruské invazi do poslední kapky krve.

Ukrajinští vojáci v Charkově sledovali zápas jejich reprezentace se SkotskemVideo: Reuters

 
Článek
Fotogalerie

Ukrajinci uspěli ve svém prvním soutěžním zápase od únorového začátku války a v neděli se utkají s Walesem o účast na šampionátu v Kataru. Vítěz barážového finále ve skupině B na podzimním turnaji doplní Anglii, USA a Írán.

"Necítím vůbec nic. Všechny emoce jsem nechal na hřišti. Nezvítězili jsme pro sebe, ale pro svoji vlast. Je to obrovská výhra pro Ukrajinu," řekl novinářům Petrakov. "Hráli jsme pro všechny, kteří doma bojují do poslední kapky krve a trpí každý den. Udělali jsme malé krůčky k velkému cíli," doplnil kouč.

V glasgowském Hampden Parku hosty poslal do vedení ve 33. minutě Andrij Jarmolenko a krátce po změně stran zvýšil Roman Jaremčuk. Skotsko v 79. minutě vrátil do hry Callum McGregor, ale střídající Arťom Dovbyk v nastaveném čase uzavřel skóre.

"Bylo to týmové vítězství, týmová práce. Ze všech sil jsme hráli za ty, kteří nás sledují doma, kteří bojují v zákopech, pro zraněné v nemocnicích. Chceme jim poděkovat," prohlásil Petrakov, jenž na reprezentační lavičce loni v srpnu nahradil Andreje Ševčenka.

Zápas ani výkon svých svěřenců nechtěl detailněji analyzovat kvůli velké únavě, ale už myslí na klíčový nedělní duel v Cardiffu. "Proti Walesu uděláme všechno, co od nás lidé očekávají," uvedl kyjevský rodák.

Dojalo ho, jak Skotsko přijalo ukrajinské mužstvo. "V těchto těžkých časech chci vyjádřit Skotům vděčnost. Jsme na neuvěřitelně pohostinném místě. Na ulicích k nám přicházeli lidé a přáli nám hodně štěstí. Bylo to úžasné. Děkujeme Skotsko, na tohle nikdy nezapomeneme," dodal Petrakov.

Reklama