Brazílie - Peru 5:0Brazilci deklasovali Peru a postoupili na Copě América do čtvrtfinále

Brazilští fotbalisté deklasovali na mistrovství Jižní Ameriky Peru 5:0 a prošli do čtvrtfinále z prvního místa skupiny A. Druhé postupové místo obsadila Venezuela, která na závěr základní části zdolala Bolívii 3:1.

Brazilec Casemiro (hanoře) slaví se spoluhráči gól v síti Peru.

Brazilci rozhodli zápas s dosud neporaženým Peru už v prvním poločase, v němž dali tři góly. Na úvodní branku Casemira navázal brzy nato Firmino, kterého při odkopu trefil gólman Pedro Gallese, útočník Liverpoolu se zmocnil míče po odrazu od tyče, udělal brankáři kličku a zavěsil. Na 3:0 zvýšil Everton, jenž dal svůj druhý gól na turnaji.

Ve druhém poločase přidali další dvě branky Dani Alves a Willian. V nastavení navíc neproměnil Gabriel Jesus penaltu.

Brazilci vyhráli skupinu se sedmi body a dál mohou pomýšlet na první kontinentální titul od roku 2007. Venezuela, jíž pomohl k výhře nad Bolívií dvěma góly Darwin Machís, postoupila s pěti body. Naději má se čtyřmi body stále i Peru, které může jít dál jako jeden ze dvou týmů ze třetích míst.