Jamajka - Curacao 1:1Curacao nečekaně postoupilo na Zlatém poháru do čtvrtfinále

Los Angeles

Fotbalisté Curacaa vybojovali na mistrovství Severní a Střední Ameriky gólem v nastavení remízu 1:1 s Jamajkou, což jim nakonec stačilo k překvapivému postupu do čtvrtfinále. Salvador, který před závěrečnými zápasy skupiny C držel druhé postupové místo za Jamajkou, totiž utrpěl debakl 0:4 od Hondurasu a o skóre do vyřazovacích bojů neprošel.

Nečekaný postup maličkému ostrovnímu státu z Karibiku, který má necelých 160 000 obyvatel a je součástí Nizozemského království, zajistil Jurien Gaari. Pětadvacetiletý obránce se ve třetí minutě nastavení trefil zdálky do růžku. Curacao pak mohlo i strhnout výhru na svou stranu, střídající Elson Hooi ale poslední střelou zápasu o milimetry minul branku.

Jamajku poslal do vedení ve 14. minutě Shamar Nicholson, už předtím ale dvě vyložené šance neproměnil. Favorité pak nevyužili řadu dalších příležitostí a nakonec mohli být za remízu rádi.