Doležal poprvé po odchodu do Polska skóroval, k výhře Lubinu pomohl dvěma góly

Bývalý jablonecký útočník Martin Doležal se poprvé od lednového odchodu do Lubinu gólově prosadil v polské lize. V utkání s Plockem skóroval dokonce dvakrát a Zaglebie zvítězilo 3:1. Ve třetím utkání po zimní přestávce vybojoval Doležalův nový tým první body, ukončil sérii čtyř porážek a před víkendovým programem se vzdálil na tři body od sestupových pozic.

Martin Doležal během tréninku fotbalové reprezentace (archivní foto)

Jednatřicetiletý Doležal poprvé od přestupu nastoupil v základní sestavě a byl strůjcem obratu, poté co domácí v 11. minutě inkasovali jako první.

Za dvacet minut vyrovnal střelou z malého vápna a po hodině hry strhl vedení na stranu Lubinu po dalším pasu ze strany z podobné vzdálenosti, ale hlavou.

V 72. minutě už za konečného stavu člen širšího kádru reprezentace vystřídal, v závěru se dostal na hřiště ještě jeho český spoluhráč Erik Daniel.