Peru - Ekvádor 1:1Fotbalisté Ekvádoru si remízou v Peru zajistili minimálně baráž o MS

Fotbalisté Ekvádoru v jihoamerické kvalifikaci o postup na mistrovství světa remizovali 1:1 v Peru a zajistili si minimálně pátou příčku zaručující mezikontinentální baráž se soupeřem z Asie.

Fotbalisté Ekvádoru se radují z branky

V dalších úterních zápasech si Brazílie i bez hvězdného útočníka Neymara poradila 4:0 s Paraguayí, kterou prohra připravila o šanci na postup. Vedoucí Brazilci mají účast v Kataru jistou, stejně jako druhá Argentina, jež si poradila 1:0 s Kolumbií.

Ekvádor si mohl výhrou zajistit přímý postup a mohl na něj pomýšlet už od druhé minuty, kdy se prosadil Michael Estrada. Domácí ale v 69. minutě vyrovnali zásluhou Edisona Florese.

Ekvádoru patří v tabulce dvě kola před koncem třetí místo. Na kontě má 25 bodů, čtvrtá Uruguay 22, páté Peru 21 a šesté Chile 19. Teoretickou šanci na postup má také sedmá Kolumbie se 17 body.

Tabulku vede s 39 body Brazílie, jejíž výhru nad Paraguayí zařídili Raphinha, Philippe Coutinho, Antony a Rodrygo, který se v reprezentačním dresu prosadil poprvé. Argentina porazila Kolumbii díky brance Lautara Martíneze a prodloužila sérii bez porážky na 29 zápasů.

Kvalifikace MS 2022 ve fotbale - jihoamerická zóna CONMEBOL:
Uruguay - Venezuela 4:1 (3:0)
Branky: 1. Betancur, 23. De Arrascaeta, 45.+1 Cavani, 53. Suárez z pen. - 65. J. Martínez.
Argentina - Kolumbie 1:0 (1:0)
Branka: 29. L. Martínez.
Brazílie - Paraguay 4:0 (1:0)
Branky: 28. Raphinha, 62. Coutinho, 86. Antony, 88. Rodrygo.
Peru - Ekvádor 1:1 (0:1)
Branky: 69. Flores - 2. Estrada.