Bohemians - Gabala 3:1Fotbalisté Liberce v přípravě prohráli, Bohemians slaví, Hradec remizoval

Fotbalisté Bohemians 1905 zvítězili v přípravném utkání na soustředění v Turecku nad ázerbájdžánskou Gabalou 3:1 i díky dvěma gólům Jana Chramosty. Naopak Liberec prohrál s Charkovem 0:1. Hradec Králové rovněž na kempu v Turecku remizoval s jiným ukrajinským celkem Veres Rivne 1:1.

Bohemians ani ve druhém utkání na soustředění v Turecku neprohráli, na úvod remizovali 1:1 s Levski Sofia. V dnešním duelu proti druhému týmu ázerbájdžánské ligy se v první půli blýskl dvěma góly Chramosta, v závěru přidal pojistku Hronek. Pražané porazili Gabalu stejným výsledkem jako před čtyřmi lety.

"Podali jsme poctivý výkon. Podařilo se nám využít nepřesností a zaváhání soupeře. Problémy nám dělá hra dopředu v tom smyslu, že nám chybí větší klid na míči. Vítězství v přípravném zápase je ale samozřejmě cenné," uvedl pro klubový web trenér Bohemians Luděk Klusáček.

Liberec v Turecku po předchozích dvou vítězstvích poprvé prohrál. Lídr druhé ukrajinské ligy Metalist Charkov rozhodl 10 minut před koncem. "Myslím si, že dnes jsme se setkali s asi nejkvalitnějším soupeřem. Utkání bylo vyrovnané, soupeř měl v první půli jednu šanci, my také. Postupem času jsme byli v utkání lepší, finální fáze ovšem dnes nebyla naší silnou stránkou. Absolvovali jsme velmi kvalitní prověrku a náš výkon nějaká měřítka snesl. Akorát pro nás nebyl příznivý výsledek," řekl trenér Slovanu Luboš Kozel.

Hradec Králové ani ve čtvrtém utkání zimní přípravy neprohrál. Nováčka nejvyšší soutěže poslal proti týmu Veres Rivne do vedení v 18. minutě Vlkanova, do druhé půle trenér "Votroků" Koubek kompletně prostřídal a devátý celek ukrajinské ligy srovnal.

Přípravné fotbalové utkání v Turecku:
Bohemians Praha 1905 - Gabala (Ázerb.) 3:1 (2:0)
Branky: 17. a 36. Chramosta, 80. Hronek - 75. Alimi z pen.
Bohemians: Valeš - Köstl (62. Hašek), Bederka, Vondra (62. Nazarov) - Dostál, Květ (62. Novák), Beran (46. Hronek), Jindřišek (62. Mareček), Kovařík (62. Bartek) - Chramosta (62. Nový), Koubek (62. Necid). Trenér: Klusáček.
Slovan Liberec - Metalist Charkov 0:1 (0:0)
Branka: 80. Riascos.
Liberec: Vliegen - Fukala (61. Tupta), Chaluš, Plechatý (46. Purzitidis), Mikula (71. Gembický) - Gebre Selassie, Tiéhi - Koscelník (46. Mészáros), Stoch (61. Michal), Matoušek (61. Frýdek) - Rondič (46. Rabušic). Trenér: Kozel.
FC Hradec Králové - Veres Rivne (Ukr.) 1:1 (1:0)
Branky: 18. Vlkanova - 71. Gajdučyk.
Hradec, I. poločas: Vízek - Klíma, Král, Čech - Mejdr, Soukeník, Kučera, Novotný - Prekop, Kubala, Vlkanova. II. poločas: Fendrich - Donát, Kodeš, Leibl - Harazim, Doležal, Rada, Kutík - Jurčenko, Vašulín, Rybička. Trenér: Koubek.
Dynamo České Budějovice - Chimki 4:2 (2:1)
Branky: 11. Van Buren, 44. Škoda, 51. Havel, 77. Mihálik - 3. Žumabekov, 60. Glušakov.
Č. Budějovice: Šípoš - Čolič (82. Sladký), Havel, Králik, Skovajsa (82. Matvejev) - Hora (87. Krch), Valenta (70. Hellebrand) - Van Buren (80. Penner), Škoda (70. Hais), Mršič (82. Vais) - Mihálik. Trenér: Horejš.