Hlavní obsah

Fousek se v Římě setkal s Čeferinem a Infantinem

13. 6. 2021 12:33Aktualizováno 13. 6. 2021 13:10

Hned po svém zvolení se dal do práce. Předseda Fotbalové asociace České republiky Petr Fousek se v Itálii setkal s předsedou UEFA Aleksanderem Čeferinem a předsedou FIFA Giannim Infantinem. Oba prezidenti mu gratulovali ke zvolení do funkce a od obou zároveň obdržel nový předseda FAČR pozvání na září do sídel UEFA v Nyonu a FIFA v Curychu.

Foto: FAČR

Předseda FAČR Petr Fousek (vlevo) s předsedou FIFA Giannim Infantinem na Olympijském stadionu v Římě před zahajovacím zápasem EURO 2020 Itálie – Turecko.Foto: FAČR

Článek
Fotogalerie

Slíbil českému fotbalu patřičnou diplomacii. A startující EURO je ideálním kolbištěm.

„Ujistil jsem Aleksandera Čeferina i Gianniho Infantina, že mají v naší asociaci i mé osobě pevného partnera," zdůrazňuje v tiskové zprávě Petr Fousek, který na místě obdržel řadu blahopřání od členů výkonného výboru UEFA i předsedů fotbalových svazů.

Setkání s předsedou UEFA proběhlo v Římě ve Ville Manini.

Budeme od UEFA žádat kompenzace za vyšší náklady na EURO, říká Petr FousekVideo: Sport.cz

„Předseda UEFA byl loni dvakrát dohlédnout na naši misi v Řecku, takže teď jsme se setkali v novém gardu, ale pochopitelně opět velmi přátelsky. Aleksandera Čeferina jsem informoval o situaci v českém fotbale, ale probrali jsme i EURO a ambice našeho týmu," dodává Fousek.

Setkání s předsedou FIFA se uskutečnilo na Olympijském stadionu před zahajovacím zápasem EURO 2020 Itálie - Turecko, jehož se předseda FAČR zúčastnil na pozvání UEFA.

Novým předsedou FAČR se stal Petr Fousek, Karel Poborský musel skousnout porážkuVideo: Sport.cz

„Setkání s předsedou FIFA bylo neméně vřelé, neboť se známe od dob, kdy Infantino byl ředitelem právního oddělení UEFA a já generálním sekretářem naší asociace," uzavřel předseda FAČR.

S oběma by se měl Petr Fousek znovu setkat v Londýně v červenci při závěrečných utkáních mistrovství Evropy.

Reklama

Sdílejte článek